KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Serhat Güller basınla buluştu
Serhat Güller basınla buluştu
Körfez FK
09 Aralık 2011 Cuma 15:19
  • 1920
  • 4

Serhat Güller basınla buluştu

Körfez Futbol Kulübü Teknik Direktörü Serhat Güller SEKA Park Otel’de basın mensuplarıyla bir araya geldi. Samimi bir ortamda gerçekleşen tanışma yemeğine basın mensupları büyük ilgi gösterdi

SORULARI YANITLADI
Körfez Futbol Kulübü Teknik Direktörü Direktörü Serhat Güller basın mensuplarıyla akşam yemeğinde bir araya geldi. Yemek boyunca basın mensuplarının sorularını içtenlikle yanıtlayan Güller, basın mensupları karnını doyururken kendisi yemeğini bitiremedi. İlimizde yayın yapan yerel basın mensuplarının katıldığı akşam yemeğinde merak edilen sorular Güller`e yöneltildi, Güller de sorulan soruları samimi bir dille yanıtladı.


KURUMSALLAŞMA ŞART
Körfez Futbol Kulübü`nde gördüğünüz en büyük eksiklik nedir sorusuna Güller, kurumsallaşmanın birinci koşul olması gerektiği cevabını verdi. Güller, “Profesyonel futbol kulüplerinin kurumsallaşması çok önemlidir. Kurumsallaşma süreci tamamlanırsa, hedefler büyür. Bu yapı Körfez`de henüz tamamlanmamış durumda, öncelikli olarak bu eksikliğin giderilmesi gerekir” şeklinde konuştu.


DEDİKODULARI CEVAPLADI
İnternet sayfalarında yayılan bazı dedikoduları da yanıtlayan Güller, “Emenike`yi hiç görmedim. Emenike, Gençlebirliği`nde antrenmana çıkarken, ben Mersin İdmanyurdu takımını çalıştırıyordum. Kendisini bizim antrenmanlarda hiç görmedim. Ayrıca Karşıyaka taraftarlarının ben imza atmama rağmen istemedikleri için bu transferin gerçekleşmediği de tamamen hayal ürünüdür”dedi.


TAKVİYE YAPACAĞIZ
Körfez Futbol Kulübü`nün hedefine de değinen Güller, “Körfez Futbol Kulübü`nü hedefi olmasa burada benim de işim olmaz. İlk hedefimiz ilk yarı sonuna kadar dört maçımızı da kazanmak. Bu hedefimizin birisine ulaştık. Devre arasını en iyi şekilde değerlendirip, sezonun ikinci yarısında rakiplerimiz ile aramızdaki puan farkını eritip şampiyonluğa ortak olmak istiyoruz. Ara transferde mutlaka oyuncu alınmasını isteyeceğim” dedi.


BANDIRMA ÖRNEK
Kocaeli`nin futbol potansiyelinin ülke genelinde çok iyi bir yerde bulunduğunu hatırlatan Güller, “Kurumsallaşmanın olmaması ve kulüplerin iyi yönetilmemesi nedeniyle maalesef Kocaeli ilinde futbol dip yaptı. Kurtulma imkanı yok değil. Öncelikle spor kulüplerinin kurumsal bir yapıya kavuşması gerekir. Bir Bandırmaspor örneği duruyor önümüzde. Sistemlerini kurmuşlar ve kulüp kendisini idare ediyor” dedi.


BİZ KÖRFEZ FK`YIZ
Kocaelispor ile Körfez Futbol Kulübü`nün ayrı olduğunu ifade eden Güller, “Birlik sağlanmak adına adımlar atılmış ancak bu sağlanamamış. Biz liglerde Körfez FK`yız. Kocaelispor`da kendi liginin mazisi parlak bir kulübüdür. Bizi Körfez FK olarak algılayın ve bize destek verin. Amacımız takımımızı bir üst lige taşımaktır. Hedeflerimizi koyduk ve bu yolda ilerliyoruz” dedi.

 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ