KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7077 TL
  • 6.3054 TL
  • 7.1537 TL
Kocaeli Zirve
‘Çakma SEDAŞ’ çetesi çökertildi
‘Çakma SEDAŞ’ çetesi çökertildi
Polis-Adliye
26 Aralık 2011 Pazartesi 13:48
  • 4799
  • 0

‘Çakma SEDAŞ’ çetesi çökertildi

Gözlerine kestirdikleri vatandaşları ‘SEDAŞ’tan geliyoruz’ deyip kaçak elektrik kullandığına ikna eden, görmezden gelmek için para isteyen ve üzerine gasp ettikleri ileri sürülen yankesicilik çetesi çökertildi

ÖNCE MÜHRÜ SÖKTÜLER
SEDAŞ`ın ismini kullanarak gasp yapan 6 kişilik yankesicilik çetesi çökertildi. İddialara göre çete üyeleri; önce yaşlı ve varlıklı bir çifti gözlerine kestirdi, evlerine giderek elektrik sayacından mührü söktü ardından zile basıp ev sahiplerinin yüreğine ‘SEDAŞ`tan geliyoruz. Kaçak elektrik kullanıyorsunuz. Cezası çok ağır` diyerek korku saldı.
 

KAÇAK ELEKTRİK İKAZI
Oldukça profesyonelce hareket eden çete üyeleri kaçak elektrik kullandığına ikna ettikleri yaşlı çifte sorunu 750 TL`ye çözebileceklerini söyleyip anlaşma teklif etti. Daha büyük ceza yememek için teklifi kabul eden yaşlı çift, para getirmek için eve girdi. Ardından eve giren çete üyeleri çiftin kasasındaki 7 bin avroyu gasp ederek kaçtı.
 

EŞ ZAMANLI BASKINLAR
Yaşlı çiftin ihbarı üzerine harekete geçen polis, İstanbul`da da benzer suç işleyen çete üyelerini belirledi, teknik ve fiziki takibe aldı. Delilleri topladıktan sonra operasyon için düğmeye basan ekipler, eş zamanlı baskınlarla çete lideri olduğu ileri sürülen Yakup Y., Murat K., Alaattin E., Şenol K., Barış C.`yi İstanbul`da, Mustafa S.`yi de Tekirdağ`da gözaltına aldı.

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ