KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7077 TL
  • 6.3054 TL
  • 7.1537 TL
Kocaeli Zirve
‘facebook’ aşkına tecavüz suçlaması
‘facebook’ aşkına tecavüz suçlaması
Polis-Adliye
11 Aralık 2011 Pazar 16:22
  • 7643
  • 2

‘facebook’ aşkına tecavüz suçlaması

Sosyal paylaşım sitesi facebook’ta tanıştığı gençle sevgili olan ancak bir süre sonra terk eden genç kız, eski sevgilisinin tecavüzüne uğradığını ileri sürdü

İnternette tanıştığı erkek arkadaşından ayrılmak istediği için tecavüze uğradığını iddia eden genç kız, erkek arkadaşından şikayetçi oldu. İddialara göre olay şu şekilde gelişti; Dört ay önce sosyal paylaşım sitesi facebookta tanışan Murat E. (19) ve M.Ş. (15) isimli genç kız, bir süre sonra sevgili oldu. 15 gün önce Gültepe Beyhan Sokak`ta bulunan bir ilköğretim okulunun arkasındaki çınarlık alanda sevgilisiyle buluşan Murat E., M.Ş`nin kendisinden ayrılmak istediğini duyunca çılgına döndü. Ayrılmak istemediğini söyleyen Murat E., M.Ş.`yi ikna edemeyince genç kıza tecavüz etti.
 

KENSİ İSTEĞİYLE OLDU
Tecavüze uğrayan genç kız, ailesinden korktuğu için kimseye bir şey anlatamadı. Ancak şikayetçi olmaya karar veren M.Ş., Murat E.`yi polise şikayet etti. Harekete geçen İzmit İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Murat E.`yi evinde yakalayarak gözaltına aldı. İfadesi alınan Murat E.`nin iddiaları yalanlayarak, “Ben M.Ş.`den ayrılmak isteyince kendisi bana cinsel ilişki talebinde bulundu” dediği öğrenildi. İşlemleri tamamlanan Murat E., daha sonra adliyeye sevk edildi.

 

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ