KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7633 TL
  • 6.5625 TL
  • 7.3458 TL
Kocaeli Zirve
Atatürk’e hakaret davası ertelendi
 Atatürk’e hakaret davası ertelendi
Polis-Adliye
30 Kasım 2012 Cuma 13:21
  • 1492
  • 3

Atatürk’e hakaret davası ertelendi

21 Ocak’ta yaptıkları basın açıklamasında Atatürk’e hakaretten haklarında dava açılan Kartepe İnsan Hakları Derneği Başkanı Ali Akbaş ve Behlül Metin’in davası 22 Şubat’a ertelendi
Toplumsal sınırları zorlayan açıklamalarıyla dikkat çeken ve binlerce insanın tepkisine neden olan Kartepe İnsan Hakları Derneği`nin 21 Ocak günü yaptıkları basın açıklamasında Gazi Mustafa Kemal Atatürk`e hakaret ettikleri gerekçesiyle Kocaeli 2. Asliye Ceza Mahkemesi`nde dava açılmıştı. Davanın ikinci duruşması Kocaeli 2. Asliye Ceza Mahkemesi hakiminin izinli olması sebebiyle 1. Asliye Ceza Mahkemesi`nde yapıldı.
 
POLİSLER DİNLENDİ
Duruşmaya, hakkında dava açılan Ali Akbaş ile dernek yöneticisi Behlül Metin ile olay günü basın açıklamasının yapıldığı Sabri Yalım Parkı`nda görevli polis ekipleri şahit olarak katıldı. Hakim, polisleri dinledikten sonra Ali Akbaş ve Behlül Metin`e söyleyecek bir şeyinin olup olmadığını sordu. Şahit polislerin söylediklerini onaylayan sanıklar söyleyeceklerini mahkemeye dosya halinde sunduklarını belirtti. Mahkeme heyeti Ali Akbaş ile Behlül Metin`in esas hakkında son savunmalarını yapmaları için 22 Şubat 2013 saat10.10 tarihine ertelendi. 
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ