KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.9021 TL
  • 6.6535 TL
  • 7.4709 TL
Kocaeli Zirve
Bıçağın üzerinde Mert’in kanı var
 Bıçağın üzerinde Mert’in kanı var
Polis-Adliye
19 Aralık 2012 Çarşamba 15:28
  • 4642
  • 1

Bıçağın üzerinde Mert’in kanı var

Bıçaklanarak öldürülen Fatih Kaplan’ın cinayetinde kullanılan bıçakta Mert Ali Şahin’in kanına rastlandı
Geçtiğimiz Nisan ayında İSU'da kamyon şoförü olarak çalışan Mehmet Kaplan ile ev hanımı Yüksel Kaplan'ın 4 çocuğundan biri olan Fatih Kaplan, Turan Güneş Caddesi üzerinde, aynı gün ilimize gelen inşaat işçileri Mert Ali Şahin, Selahattin Yıldırım, Mehmet Kör ve Ahmet Gözükara ile aralarında küfür yüzünden çıkan tartışma sonrasında bıçakla öldürülürken, kuzeni Hüseyin Karamak ise ağır yaralanmıştı. 
 
TAMAMI KATILDI 
Olayın ardından cinayeti işlediğini öne sürülen Mert Ali Şahin ile birlikte diğer zanlılar çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklanmışlardı. Olayla ilgili davanın görülmesine dün Kocaeli 2. Ağır Ceza Mahkemesi`nde devam edildi. Davaya tutuklu bulunan sanıklar, avukatları Nazmi Küçükosmanoğlu, Doğan Şimşek, Vecdi Koşumcu, Talim Kavak ile şikayetçi Mehmet Kaplan, Hüseyin Karamak ve avukatı Ersin Kurt katıldı. 
 
TAHLİYELERİNİ İSTEDİLER
Geçtiğimiz celsede incelenmesi için gönderilen ve olay günü kullanılan bıçakta sanık Mert Ali Şahin ile öldürülen Fatih Kaplan`ın kan izlerine ulaşıldı. Bunun üzerine avukat Nazmi Küçükosmanoğlu, “Bu rapor daha önce alınmalıydı. Öldürülen Fatih Kaplan ve Hüseyin Karamak`ın kan örneklerinin DNA`sının alınmasını talep ediyorum” dedi. Tutuklu sanıklar ise suçsuz olduklarını ve tahliyelerini talep etti. 
 
KIYAFET İNCELENECEK
Mahkeme sanıklardan Mert Ali Şahin`e ait kıyafetler ile kan numunelerinin adli tıp kurumuna gönderilerek ATK Biyoloji İhtisas Dairesi`nce incelenmesine, tutuklu sanıkların kaçma şüphelerinin bulunması nedeniyle tutukluluk halinin devamına karar vererek mahkemeyi 13 Şubat 2013`e erteledi. 
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ