KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8316 TL
  • 6.5108 TL
  • 7.5663 TL
Kocaeli Zirve
Başiskele’nin yeni başkanı ilk imzasını attı
Başiskele’nin yeni başkanı ilk imzasını attı
Güncel
23 Nisan 2010 Cuma 15:43
  • 1134
  • 1

Başiskele’nin yeni başkanı ilk imzasını attı

Başiskele Belediyesi’nin genç başkanı Büşra Ayar, dersanelere gidilme oranlarının düşürülmesini isteyerek, geçici yetkiyle ilk evrağı imzaladı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı tüm yurtta olduğu gibi Başiskele`de de büyük bir coşkuyla kutlandı. Kaymakamlık bahçesinde düzenlenen çelenk törenine Başiskele Kaymakamı Selami Aydın, Garnizon Komutanı Deniz Albay İrfan Bora Midilli, Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz siyasi parti temsilcileri, ilçe şube müdürleri, belediye ve kaymakamlık birim müdürleri, üst düzey subay, öğretmen ve öğrenciler katıldı. Törenin ardından Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz makamını Yuvacık Serdar İlköğretim Okulu 8/C sınıfı öğrencisi Büşra Ayar`a teslim etti.

MAKAM BÜŞRA`NIN
Başiskele Belediyesi Başkanlık makamında gerçekleşen programa başkan yardımcısı Köksal Ayabakan, belediye meclis üyeleri ile Yuvacık Serdar İlköğretim Okulu Müdür Yardımcısı Hasan Demirkır, sınıf öğretmeni Güngör Çekin, 6/A sınıfı öğrencisi Ahmet Hocaoğlu, 5/B sınıfı öğrencisi Sevda Yaralıoğlu, 5/A sınıfı öğrencisi Savaş Arda Yolsever ve Yuvacık Serdar İlköğretim Okulu 8/C sınıfı öğrencisi Büşra Ayar katıldı. Öğrencilerle kısa bir sohbetin ardından başkan Hüseyin Ayaz, makamını genç başkan Büşra Ayar`a teslim etti. Ayaz`da, Büşra`nın yanına oturarak talimat ve tavsiyeleri dikkatle dinledi.

EVRAKI HAVALE ETTİ
Makama geçen Büşra Ayar şunları söyledi: “Öncelikle ilçemizdeki kızlarımız için okullaşmayı artırırdım. Okullardaki eğitim kalitesini yükseltirdim. Dershanelere gidilme oranını düşürürdüm. Ulaşımda Kullar-Yuvacık ve Başiskele`ye bağlı yeni hatlar oluştururdum. Gerçi böyle bir çalışmanın başladığını biliyorum. Halka dönük faaliyetleri çoğaltırdım. Öte yandan turizmimiz çok güzel bu konuda çalışmaları daha da artırırdım. Ama bunun yanı sıra belediyemiz halkımızla çok güzel ilgileniyor. Bu konuda sizden oldukça memnunuz.” Konuşmasının sonunda Büşra Ayar önüne gelen bir evraka geçici yetkisiyle ilk imzasını atarak ilgili başkan yardımcısına havale etti.

TAKİPCİSİ OLUN
Genç başkanı dikkatle dinleyen Ayaz, “Sayın başkanım sizin istek ve talepleriniz yerine getirilecektir. Özellikle eğitim konusunda yeni yetişen nesillerin donanımlı olması elbette bizleri de mutlu eder. Basından da takip ettiğiniz gibi sanayicilerimizle birlikte ilk olarak endüstri meslek lisesi sonra ilköğretim okulu yaptırmayı düşünüyoruz. Kullardan –Yeniköy`e olan güzergâhta şehir içi hatlarımız önümüzdeki yıllarda hayata geçecek. Sizin talimatlarınız önümüzdeki yıllarda mutlaka yerine gelecektir. Lütfen sizlerde bu işin takipçisi olun” diye konuştu. Devir teslimin ardından Başkan Ayaz, gençlerle meslekleri hakkında sohbet ederek, onlara birer hediye takdim etti.

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ