KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7821 TL
  • 6.5692 TL
  • 7.3319 TL
Kocaeli Zirve
33 ayrı suç dosyası aydınlatıldı
33 ayrı suç dosyası aydınlatıldı
Polis-Adliye
16 Kasım 2012 Cuma 12:02
  • 4851
  • 4

33 ayrı suç dosyası aydınlatıldı

Polisin yaptığı hırsızlık operasyonuyla gözaltına alınan zanlıların ifadeleriyle İzmit, Derince ve Körfez ilçesinde işlenen 33 ayrı suç dosyası aydınlatılmış oldu
Geçtiğimiz günlerde polisin yaptığı operasyonla gözaltına alınan 12 kişilik çete polisteki işlemlerin ardından adliyeye sevk edildi. 12 kişiden yaşları küçük olan 4 kişi çocuk şube müdürlüğüne teslim edilirken, iki kişi polisteki ifadesinin ardından serbest bırakıldı. 6 kişi ise sabah saatlerinde Kocaeli Adliyesi`ne sevk edildi. Polis, suç işlemek amacıyla örgüt kurdukları, örgütlü olarak evden ve iş yerlerinden hırsızlıkla uyuşturucu ticareti yaptıkları iddia edilen 21 kişilik çeteyi takibe almıştı. 
 
CEZAEVİNE GÖNDERİLDİ
Yaklaşık 6 ay devam eden teknik ve fiziki takibin ardından polis ekipleri İzmit, Körfez ve Derince ilçelerinde operasyon için harekete geçti. Farklı tarihlerde düzenlenen operasyonlarda çete lideri olduğu öne sürülen İsmail Çeper (29), çete üyeleri; Serkan Sevindik (29), Hakan Yılmaz (22), Tolga Buldak (23), Sabri Akdeniz (26), Erdal Yurtseven (19), Mehmet Cengiz (21) ve Necdet Çakmaya (31) isimli şahsılar gözaltına alınarak tutuklanıp cezaevine gönderilmişti. 
 
KÖRFEZ`DE YAKALANDI
Ayrıca çete üyesi Kadir Bilmez (24) isimli şahsın da geçtiğimiz günlerde düzenlenen torbacı operasyonunda tutuklandığı öğrenildi. Çetenin diğer üyeleri olduğu öne sürülen Salih T. (19), Cafer T. (19), Burak E. (19), Erhan Y. (36), Levent G. (35), Hasan A. (47), Şükran Ö. (37) isimli şahıslar ise yine çete üyesi olduğu öne sürülen Mehmet D. (19) Körfez`deki evinde düzenlenen operasyonda gözaltına alınmıştı. 
 
6 ZANLI TUTUKLANDI
Öte yandan çetenin uyuşturucu kullandırdığı, hırsızlığa ve torbacılık yapmaya zorladığı iddia edilen K.Ç. (16), A.Ö. (17), D.K. (16) ve D.Ö.Ç. (15) isimli çocuklar da gözaltına alınarak çocuk şube müdürlüğüne teslim edilmişti. Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği Ekipleri, düzenledikleri başarılı operasyon sonucu İzmit, Derince ve Körfez ilçelerinde işlenen hırsızlık ve silahla yaralama gibi 33 ayrı faili meçhul suç dosyası da aydınlatmış oldu. Polisin yaptığı araştırma sonucunda çalıntı olan malzemelerin bazıları sahiplerine teslim edildi. Zanlılardan Hasan A. ile Erhan Y. polisteki işlemlerinin ardından serbest bırakılırken adliyeye sevkedilen 6 zanlı tutuklandı. 
 

 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ