KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8712 TL
  • 6.5766 TL
  • 7.3814 TL
Kocaeli Zirve
3’ü de 20 yıl yedi
3’ü de 20 yıl yedi
Polis-Adliye
08 Ekim 2010 Cuma 17:05
  • 4269
  • 4

3’ü de 20 yıl yedi

Belsa Plaza’da bıçaklanarak öldürülen Oğuzhan Yılmaz’ın katil zanlıları bu kez 20’şer yıl hapis cezasına çarptırıldı

2006 yılında Belsa Plaza`da bıçaklanarak öldürülen Endüstri Meslek Lisesi son sınıf öğrencisi Oğuzhan Yılmaz'ın katil zanlıları İbrahim Kayapınar 15 yıl, İsmail ve Abdurrahman Averberk kardeşler ise 9 yıl 4 ay hapis cezasına çarptırılmıştı. Cezayı az bulan Oğuzhan`ın yakınları temyize gitmişti. Yargıtay, 3 sanığın cinayeti birlikte işlediğine kanaat getirmiş, kararı bozmuştu.
 

TEKRAR GÖRÜLDÜ
Yargıtay üç sanığın da 20`şer yıl hapis cezasına çarptırılmasını istemişti. Bunun üzerine dava 2. Ağır Ceza Mahkemesi`nde tekrar görüldü. Mahkemede tutuklu sanıklar ve avukatları hazır bulundu. Tutuklu sanıklardan İbrahim Kayapınar eski kararın uygulanmasını istedi. Diğer tutuklu sanık Abdurrahman Averberk ise “Ben asla onu öldürmek istemedim” diye konuştu.
 

ONLAR DA TEMYİZE
Daha önce 9 yıl 4 ay hapis cezasına çarptırılan sanıklardan İsmail Averberk de “4 yıldır suçsuz yere cezaevinde yatıyorum. Artık tahliyemi istiyorum” dedi. Mahkeme başkanı kısa bir aranın ardından Yargıtay`ın kararına uyarak sanıkları 20`şer yıl hapis cezasına çarptırdı. Sanık avukatlarının temyize gidecekleri öğrenildi.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ