KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
5 evi soyan hırsızlar yakalandı
5 evi soyan hırsızlar yakalandı
Polis-Adliye
06 Aralık 2011 Salı 15:23
  • 1572
  • 6

5 evi soyan hırsızlar yakalandı

Şehir merkezine yakın 5 ayrı evde hırsızlık yapan ikisi 18 yaşından küçük 4 kişi yakalanarak adliyeye sevk edildi

Şehir merkezine yakın mahallerde peş peşe 5 evi soyan 4 kişi polis ekipleri tarafından gözaltına alındı. Alınan bilgilere göre; 6 Kasım tarihinde Körfez Mahallesi Şahit Hacı Kasım Sokak`ta bulunan N.Ş.`nin evine, yine aynı tarihte Körfez Mahallesi Eşref Caddesi üzerinde bulunan K.Y.`nin evine, 14 Kasım`da Yenişehir Mahallesi`nde bulunan F.Ö.`nün evine, 27 Kasım`da Cedit Mahallesi`nde bulunan M.D.`nin evine ve son olarak 28 Kasım tarihinde 28 Haziran Mahallesi`nde bulunan A.D.`nin evine hırsız girdi.
 

EVLERİNDE YAKALANDILAR
5 evde yapılan hırsızlıkta Büyükşehir Belediyesi`nin dağıttığı bir adet laptop, bir adet LCD televizyon, 2 adet cep telefonu, ziynet eşyaları ile 140 TL para çalındı. Peş peşe meydana gelen hırsızlık olaylarıyla ilgili asayiş şubesine bağlı hırsızlık bürosu ekipleri soruşturma başlattı. Zanlıların görüntülerinden ve parmak izlerinden yola çıkan polisler daha önceden çok sayıda sabıkası bulunan Sami B. (30) ve Burhan N. (27)`yi belirledi.
 

BİRİ YURTTAN KAÇMIŞ
Zanlıların Bekirpaşa Mahallesi`nde kaldıkları eve polisler baskın düzenledi. Düzenlenen baskında zanlılarla birlikte hırsızlıkta onlara yardım ettikleri belirlenen S.K. (16) ve Ö.K. (15)`da gözaltına alındı. Yaşları küçük olan iki zanlı çocuk şubesine teslim edildi. Diğer iki zanlı ise asayiş şubesine getirildi. Zanlılardan Ö.K.`nın İzmir`de yurttan kaçtığı belirlendi. İfadeleri alınan zanlılar işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ