KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8095 TL
  • 6.6153 TL
  • 7.4129 TL
Kocaeli Zirve
Keman çalmaya ne dersiniz
Keman çalmaya ne dersiniz
Güncel
01 Nisan 2010 Perşembe 14:20
  • 514
  • 0

Keman çalmaya ne dersiniz

KO-MEK’in Gölcük ve İzmit Leyla Atakan Kurs Merkezleri’nde keman dersleri verilmeye başlandı. 49 yaşındaki kursiyer Aliye Bayraktar yaşın hiç bir önemi olmadığını vurguladı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitim Kursları (KO-MEK), vatandaşlardan gelen talep doğrultusunda branş açmayı sürdürüyor. Müzik branşlarına şimdi de keman eklendi. Bağlama, gitar, ney ve udun ardından KO-MEK kurslarında artık keman sesleri duyulmaya başlandı. İlk keman kursu Gölcük ve İzmit Leyla Atakan Kurs Merkezi`nde açıldı.

HER YAŞTAN VATANDAŞ
KO-MEK Gölcük`te açılan keman kursuna her yaştan vatandaş büyük ilgi gösteriyor. Kursa katılan 49 yaşındaki Aliye Bayraktar, yıllardır keman eğitimi almak istediğini söyledi. Keman kursunun açıldığını duyunca çok sevindiğini söyleyen Bayraktar şunları kaydetti; “Kursta yaşça en büyük ben olmama rağmen genç arkadaşlarımızla iyi bir iletişim içerisindeyiz. Çalışarak her şeyin olduğunu görüyoruz.

BAĞLAMA DA ÖĞRENDİ
Üçüncü haftamız olmasına rağmen, iyi bir aşama kaydettik. Kurs bittiğinde daha üst seviyelerine de kurs açılırsa katılmak isterim. Daha önce KO-MEK`in bağlama kursuna katılmıştım. Şu anda koronun önünde tek başıma bağlama çalabiliyorum. Şimdi ise aynı heves ve heyecanla keman çalmayı öğreniyorum. KO-MEK`te eğitim aldığım için çok memnunum.”

FIRSAT İÇİN TEŞEKKÜRLER
Kocaeli Üniversitesi öğrencisi 18 yaşındaki Ebru Aydın ise daha önce keman eğitimi aldığını, KO-MEK`te açılan kurs sayesinde kendini geliştirme fırsatı bulduğunu söyledi. Aydın, “Daha önce aldığım keman derslerini burada tekrarlama imkânı buluyorum. Bu fırsat için teşekkür ederim” diye konuştu.

HAYALİNİ GERÇEKLEŞTİRİYOR
19 yaşındaki Oğuzhan Akbaba ise keman sesine hayran olanlardan. Her zaman keman çalmayı hayal ettiğini kaydeden Akbaba, “KO-MEK ile hayalimi gerçekleştirme fırsatı buldum. Burada eğitmenlerimiz son derece sabırlı bir şekilde bizimle ilgileniyorlar. İleride bu kurstan çok iyi keman çalan arkadaşlar çıkacak” şeklinde konuştu.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ