KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.3097 TL
  • 6.0084 TL
  • 6.8612 TL
Kocaeli Zirve
KYK’da tempo yükseldi
KYK’da tempo yükseldi
Salon Sporları
13 Ağustos 2010 Cuma 13:04
  • 1408
  • 0

KYK’da tempo yükseldi

İlimizin başarılı yüzme kulüplerinden biri olan Kocaeli Yüzme Kulübü, kapalı yüzme havuzunda antrenmanlarını sürdürürken, yarın yapılacak olan 26 Melek Yüzme yarışlarına iddialı bir şekilde hazırlanıyor

Deprem şehitleri için yüzecekler
İlimizde bir çok yüzme sporcusu bulunan ve alt yapıda elde ettiği başarıları ile adından söz ettitren Kocaeli Yüzme Kulübü baş antrenör Sabri Bozca ve antrenör  Işıl Bozca, Mehmet Kökpınar, Fatih Paşaoğlu, Hakan Kutlu, Serdar Güldolu  ve Naci Karakuş  nezaretinde pazartesi günleri hariç haftada altı gün kapalı yüzme havuzunda üç kulvarda  gruplar halinde çalışmalarını sürdürüyor. Kocaeli Yüzme Kulübü sporcuları yarın Donanma Komutanlığı`nda yapılacak olan 26 Melek Yüzme Yarışları  için depremde hayatlarını kaybeden yüzücüleri anacak. Kocaeli Yüzme Kulübü yarışlara tam kadro ile katılırken yarışlar için hazırlanıyorlar. Kocaeli Yüzme Kulübü sporcuları aynı zamanda Kasım ayında yapılacak olan Türkiye Şampiyonası için sıkı şekilde çalışmaların sürdürüyor. Kocaeli Yüzme Kulübü 1999-2000 doğumlu sporcular hafta içi her gün saat16.00 ile 18.00 arasında, cumartesi ve Pazar günleri 15.00 ile 17.00 arasında yaklaşık 120 sporcu antrenmanlara katılıyor.


Yarışlara 40 sporcu katılıyor
Kocaeli Yüzme Kulübü 1999-2000 doğumlu minik yüzücüleri Serdar Gürkaş, Evren Şaştır, Rümeysa Özbay, Özlem Metin, Şevval Nedret Kalmuk, Büşra Akduman, Necip Özsay, Furkan Keraloğlu, Utku Karahan, Mesut Kıvaç, İrem Baydemir, Melisa Tantan, Utku Öney, Kayra Çevik, Eren Aydınoğlu, Çağatay Tuna, Fırat Çalık, Bercan Aydemir, Doğancan Kanmaz, Murat Sevgül, Seray Yılmaz, Umut Ege Torun, Çağrıhan Subaşı, Rabia Korkmaz ve Büşra Polat antrenmanlara katılıp iyi yüzücü olmak için  çok çalışıyorlar. Bu grup çalışmalarından sonra 2001-2003 doğumlu minik yüzücüler her gün 16.00 ile 17.00 arasında yüzerek yarışlara hazırlanıyorlar. Minik yüzücüler iki saat süren antrenman sonrasında günde ortalama 750 metre çeşitli dallarda yüzüyorlar.  Geçen hafta Bursa ilinde yapılan yüzme yarışlarında bir çok sporcu ilk üç sırada yer almayı başardı.
 


9 antrenör görev başında

Kocaeli Yüzme Kulübünde Sabri Bozca nezaretinde yüzme antrenörleri Işıl Bozca, Fatih Paşaoğlu, Mehmet Kökpınar, Naci Karakuş,, Hakan Kutlu ve Serdar Güldolu  minik öğrencilere yüzme eğitim veriyor.  Yaz aylarında ayrıca 300 kadar kursiyere haftada altı gün yüzmeyi öğreniyor. Minik yüzücüler bir ay içinde yüzmeyi öğrenirken 3 ay içinde yüzmenin tüm tekniklerini öğrenip lisanslı sporcu olarak yüzmeyi devam ettiriyorlar. Kocaeli yüzme Kulübü antrenörü Sabri Bozca konuşmasında “her yıl açılan kursiyer grubunda yaklaşık başarılı olan 50 sporcu ya lisans çıkıyor. :u yıl tek hefemizin veliler ve yetkililerin desteği ile birlikte kendimize ait olan yüzme havuzunu faaliyet geçirmek için çalışmalara başlayacağız. Alt yapıda Türkilye genelinde Kocaeli olarak  iyi bir başarı yakaladık. Birçok büyük takımı  geride bırakıp büyük başarılara imza attık. Alt yapıda yetişen yüzücülerimizi büyük takımlara vererek spor yapmalarını  ve ülkemizi temsil etmelerini sağladık “ dedi.
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter

KENT REHBERİ