KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Aile boyu hırsızlık
Aile boyu hırsızlık
Polis-Adliye
31 Aralık 2011 Cumartesi 14:09
  • 2403
  • 1

Aile boyu hırsızlık

Bir kadın, kızı ve oğlunun nişanlısı bir saatçiden saat çaldıkları iddiasıyla gözaltına alındı

Belsa Plaza`da bulunan bir saatçiden saat çaldıkları iddiasıyla bir kadın, kızı ve oğlunun nişanlısı işyeri sahibi tarafından yakalanıp polise teslim edildi. İddialara göre olay şu şekilde gelişti: Belza Plaza`da bulunan İsmail U.`ya ait Saat Kulesi isimli iş yerine 19.15 sıralarında gelen Şenay A. (44), kızı Dilehanım A. (22) ve oğlunun nişanlısı Yağmur V. (25) işyeri çalışanını oyaladı.


GÜVENLİK KAMERASINDAN TEŞHİS ETTİ
Bu sırada Dilehanım A. işyeri sahibinin bir anlık dalgınlığından faydalanarak 240 TL değerindeki üç farklı saati çaldı. Daha sonra da hiçbir şey olmamış gibi dükkandan ayrıldı. Aradan bir müddet geçtikten sonra saatlerinin çalındığını anlayan iş yeri sahibi güvenlik kamerasından hırsızları teşhis etti. Bu sırada hırsızların karşısındaki iş yerinden çıktığını görerek durumu polise bildirdi.


POLİSLERE TESLİM ETTİ
Hırsızlar çalışanlarıyla birlikte etkisiz hale getirerek dükkanda polisleri bekleyen iş yeri sahibi polis gelince de zanlıları polise teslim etti. İzmit ilçe asayiş şubesine getirilen zanlılardan Dilehanım A.`nun suçu kabul ettiği öğrenildi. Ancak zanlıların yapılan üst aramasında saatler bulunamadı. Anne ve kızın daha önceden sabıkasının olduğu öğrenilirken, ifadesi alınan üç zanlı adliyeye sevk edildi.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ