KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8095 TL
  • 6.6153 TL
  • 7.4129 TL
Kocaeli Zirve
Ambulanslı esrar tacirleri adliyeye sevk edildi
Ambulanslı esrar tacirleri adliyeye sevk edildi
Polis-Adliye
31 Aralık 2012 Pazartesi 15:43
  • 2271
  • 0

Ambulanslı esrar tacirleri adliyeye sevk edildi

Narkotik Büro Amirliği ekipleri gerçekleştirdiği operasyonda ambulansla İstanbul'a esrar taşıdığı iddia edilen iki kişi gözaltına alınmıştı. Zanlılar adliyeye sevk edildi

İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Narkotik Büro Amirliği ekipleri bir ihbarı değerlendirerek TEM otoyolunun Kartepe Tepetarla mevkiinde pusu kurdu ve doğu illerinden çekici üzerinde gelen hasta nakil ambulansını takip etmeye başladı. Bir çekici üzerinde gelen hasta nakil ambulansı, bir süre takip edildikten sonra yol kenarında durduruldu.

 
HASTA NAKİL FİRMASINDA ÇALIŞIYORLARDI
Ambulansın hasta bölümünde 20'şer kilogramlık 13 çuval içerisinde toplam 260 kilo esrar maddesi ele geçirildi. Polisler, çekici sürücüsü ile birlikte ambulans şoförü Mustafa D. (35) ve Fikret G. (34) isimli şahısları gözaltına aldı. Şahıslar sorgulanmak üzere İl Emniyet Müdürlüğü'ne götürülürken ambulans ve çekici otoparka çekildi.
 
DİKKAT ÇEKMEMEK İÇİN
Şahısların yapılan sorgularında, Kartal'da bir hasta nakil firmasına bağlı çalıştıkları, şirkete ait ambulansla Diyarbakır'a giderek esrar maddesini temin ettikleri öne sürüldü. Dikkat çekmemesi için hasta nakil ambulansı ile uyuşturucu maddeyi İstanbul'a götürmek isteyen şahısların ambulansı Sivas'ta arızalanınca ambulans çekiciye yüklendi ve İzmit'e kadar çekici üstünde geldikleri öğrenildi. İl Emniyet Müdürlüğü'nde işlemleri tamamlanan Mustafa D. ile Fikret G. adliyeye sevk edildi. 
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ