KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8496 TL
  • 6.5184 TL
  • 7.5742 TL
Kocaeli Zirve
Apartman yanma tehlikesi atlattı
Apartman yanma tehlikesi atlattı
Polis-Adliye
18 Haziran 2019 Salı 22:26
  • 3210
  • 0

Apartman yanma tehlikesi atlattı

Körfez Yarımca Hacı Osman Mahallesi Mor Lale Sokak’ta elektrik şirketi tarafından yapılan direk değişimi sırasında iddialara göre yanlış bağlantı ile fazla akım verilince bir kahvehane ve apartmanda elektrikli ve elektronik eşyalar yandı, 2 direkte de yanma meydana geldi.

Alınan bilgi ve iddialara göre SEDAŞ tarafından bir süredir devam ettirilen pilanlı bakım çalışmaları kapsamında mahallede 09.00-17.00 saatleri arasında elektrikler kesildi. Anlaşmalı firmalar tarafından Mor Lale Sokak’ta da eskiyen beton direkler yenileri ile değişti ve akşam 17.00 sıralarında elektrik verildi.

Ancak, enerjinin verilmesiyle birlikte önce iki direkte patlamalar meydana geldi ardından da Bahar Apartmanında prizlerde yanma, kullanılan ev eşyalarında bozulmalar yaşandı. Patlamaların ardından evlerini kontrol eden vatandaşlardan, apartman sakinlerinden Bayram Çağlayan, Mevlüt Tank’ın kombileri, Cevat Kara’nın yeni aldığı bulaşık ve çamaşır makinası, bitişikte kahvehane işleten İbrahim Kovar’ın televizyonu ve uydu cihazı bozuldu.

Polis çağrıldı

Vatandaşlar çalışan görevlilere tepki göstermeye başlayınca olay yerine polis çağrıldı. Emniyet görevlileri tarafları sakinleştirerek, konuyla ilgili tutanak tutulacağını, vatandaşların da servislerden alacakları raporlarla ilgili kuruma başvurup, zararın ödenmesini isteyebileceklerini söylediler.

Nabi Yazıcı- Metin Yurt

DİĞER HABERLER

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ