KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.3139 TL
  • 6.0270 TL
  • 6.9286 TL
Kocaeli Zirve
Apartmanların su sayaçları çalındı
Apartmanların su sayaçları çalındı
Polis-Adliye
27 Aralık 2010 Pazartesi 12:08
  • 3176
  • 1

Apartmanların su sayaçları çalındı

Kozluk, Hacı Hızır ve Hacı Hasan Mahallesi’nde bulunan apartmanlara giren hırsız veya hırsızlar 30 dairenin su sayaçlarını çalarak kayıplara karıştı

İzmit sabah saatlerinde akıllara durgunluk veren hırsızlık olayıyla çalkalandı. Kozluk, Hacı Hızır ve Hacı Hasan Mahalleleri`nde yaklaşık 30 dairenin su sayaçları kimliği belirsiz kişiler tarafından çalındı. Şehir merkezinde daha önceden belirledikleri 7 ayrı noktaya giren hırsız veya hırsızlar apartmanların su sayaçlarını alarak kayıplara karıştı.
 

FATURAYA YANSIYACAK
Apartman sakinleri, suların kesik olmasından şüphelenerek bakmak istedikleri su sayaçlarını bulamayınca polis ve İSU`ya haber verdi. Polis olay yerinde parmak izi çalışması yaptı. İSU ekipleri de sayaç takarak vatandaşın mağduriyetini giderdi. Su sayaçlarını değiştirmek zorunda kalan vatandaşlar 45.66 lira+KDV`yi gelen faturayla birlikte ödeyecek.
 

HAMMADDESİ PRİNÇ
Öte yandan hırsızlıktaki asıl amacın sayaçların hammaddesi olan prinçten kaynaklandığı öğrenildi. Hurdacılara satılabilen sayaçlar eritilerek kullanılabiliyor. Hırsız ya da hırsızların ayrıca sayaçları başka şehirlerde sıhhi tesisatçılara satabileceği de edinilen bilgiler arasında. Polis şimdi kayıplara karışan sayaç hırsızlarını her yerde arıyor.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter

KENT REHBERİ