KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Araçları satın almış gibi yapıp, dolandırdılar
Araçları satın almış gibi yapıp, dolandırdılar
Polis-Adliye
18 Aralık 2011 Pazar 16:16
  • 2946
  • 3

Araçları satın almış gibi yapıp, dolandırdılar

Kurdukları rent a car şirketi üzerinden araç satın almış gibi yaparak 4 kişiyi dolandırdıkları iddia edilen Ercan B. ve İbrahim Ö., adliyeye sevk edildi

İzmit Mehmet Ali Paşa Mahallesi`nde kurdukları rent a car şirketi üzerinden araç satın almış gibi yaparak 4 kişiyi dolandırdığı iddia edilen Ercan B. (33) ve İbrahim Ö. (38) yakalandı. Edinilen bilgiye göre; 9 Aralık Cuma günü Ercan B. ve İbrahim Ö. isimli şahıslar, Mehmet Ali Paşa Camii yakınlarındaki İ.H.K`ye ait dükkanı rent a car açacaklarını söyleyerek kiraladı. Boş dükkana birkaç koltuk ile “Çağ Otomotiv” yazılı bir de tabela da asan iki şahıs, İ.H.K.`yi çaycı olarak işe aldı. Ardından oto pazarına giden Ercan B. ve İbrahim Ö., burada 4 vatandaşla araçlarını satın almak üzere anlaştı ve pazartesi sabahı buluşup devir işlemlerini yapmak üzere ayrıldı. Pazartesi sabahı erken saatlerde Ercan B. notere giderek, birlikte çalıştığı Ümit Ç. adlı şahsa genel vekâletname verdi.
 

KAYIPLARA KARIŞTILAR
Aynı gün saat 15.30`da noterde araç sahipleri M.A., S.Y. , H.E. ve M.K., ile buluşan Ercan B. ve İbrahim Ö., dört aracın satışını Ercan B. üzerine yaptırdı. Araç sahiplerinin parayı almadan araçları teslim etmeyeceklerini söylemeleri üzerine iki şahıs, grubun dördüncü üyesi Mehmet M.`yi aradı. Mehmet M. de araç sahiplerine parayı banka hesaplarına EFT yoluyla gönderdiğini ve paraları salı sabahı çekebileceklerini söyledi. Buna güvenen araç sahipleri, araçları teslim ederek evlerine gitti. Ümit Ç. ise Ercan B.`den aldığı genel vekalet aracılığıyla üç aracı aynı gün içinde sattı. Ardından Ercan B., İbrahim Ö., Mehmet M. ve Ümit Ç., kiraladıkları dükkanı boşaltarak kayıplara karıştı.
 

PARA OLMAYINCA ANLADILAR
Salı sabahı banka hesaplarını kontrol eden 4 araç sahibi, paranın yatmadığını görünce Çağ Otomotiv`e gitti. Burada çaycı olarak çalışan dükkan sahibinden başka kimseyi göremeyen araç sahipleri, dolandırıldıklarını anladı ve polise koştu. Şikayet üzerine harekete geçen İl Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri, yaptıkları çalışma sonucunda İbrahim Ö.`yü Afyon`da, Ercan B.`yi ise Eskişehir`de yakalandı. Piyasa değeri yaklaşık 86 bin TL olan 4 araç da ele geçirildi. Araç sahipleri ile dükkan sahibinin şikayetçi olduğu zanlılar, işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Olaya karışan diğer 2 kişi ise her yerde aranıyor.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ