KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7416 TL
  • 6.3247 TL
  • 7.1251 TL
Kocaeli Zirve
İzmit sokakları sanatla buluşacak
İzmit sokakları sanatla buluşacak
Güncel
20 Nisan 2010 Salı 15:36
  • 1239
  • 0

İzmit sokakları sanatla buluşacak

İzmit Belediyesi ve KOÜ Güzel Sanatlar Fakültesi işbirliğiyle artık İzmit sokak ve caddeleri çeşitli sanatsal aktivitelerle buluşacak

İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan ve güzel sanatlar fakültesi dekanı Prof. Dr. Reşat Başar bir protokol imzalayarak İzmit`in cadde ve sokaklarını sanatla buluşturacak. Okulun öğrencilerinin tasarladığı eserlerin caddelerde sergileneceği projenin ismi ise, ‘İzmit`te sanat var`.
 

İZMİT`TE SANAT VAR
Belsa`daki başkanlık katında yapılan protokol öncesi konuyla ilgili konuşan Doğan, “Sanatı sokağa çıkarmaya kararlıyız. Artık bir sloganımız var; İzmit`te sanat var. Bundan sonra şehrin cadde ve sokaklarındaki belirlenen noktalarda resim, heykel, seramik, müzik ve tiyatro eserleri sergilenerek halkla sanatı bütünleştireceğiz” dedi.
 

AKTİVİTELER YAPILACAK
Dekan Başar`da yaptığı konuşmada “İzmit`te sanat var, sözünü ilk duyduğumda çok sevdim. İlk aşamada okulumuzun heykel, tiyatro ve müzik öğrencilerinin performanslarıyla başlattığımız bu çalışmaları giderek geliştireceğiz” dedi. Yapılan protokol gereği başta yürüyüş yolu ve sanat sokağı olmak üzere kentin belirlenecek noktalarda aktiviteler yapılacak.

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ