KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.5959 TL
  • 6.2126 TL
  • 6.7892 TL
Kocaeli Zirve
AKP’lilerle köyleri gezmek istiyor
AKP’lilerle köyleri gezmek istiyor
Siyaset
16 Nisan 2010 Cuma 17:51
  • 1193
  • 1

AKP’lilerle köyleri gezmek istiyor

CHP Kocaeli Milletvekili Hikmet Erenkaya, parti binasında vatandaşın sorunlarını dinlerken yaptığı konuşmada, AKP’li milletvekilleriyle köyleri gezmek istediğini söyledi

CHP İl Örgütü`nün başlattığı ve milletvekili Hikmet Erenkaya`nın haftada iki gün vatandaşın sorunlarını dinleyeceği ‘Halk günleri projesi` uygulanmaya devam ediyor. Bu kapsamda pazartesi ve cuma günleri parti binasında vatandaşla bir araya gelen Erenkaya bu etkinliğinin ikincisini de düzenledi. Birçok vatandaşın sıkıntısını dinleyen Erenkaya çözüm üreteceklerini belirtti.

KÖYLERİ GEZELİM
Gündemle ilgili açıklamalarda bulunan Hikmet Erenkaya “İshakçılar Köyü`nde ziyaretlerde bulunduk. Halkın sıkıntıda olduğu açıkça ortada. Ben iktidar milletvekilleriyle köy ziyareti yapmak istiyorum” diyerek AKP`lilerin bu tür yerlere gelme taraftarı olmadığını belirtti. Pazartesi günü saat 13.00`ten itibaren TBMM`de Anayasa paketinin görüşülmeye başlanacağını da belirten Erenkaya şunları söyledi;

AKP, RP`NİN DEVAMI
“Gerekli maddelerde CHP grubu olarak görüşlerimizi dile getireceğiz. 27 maddeyi referanduma götürmenin hiçbir anlamı yok. Referanduma götürmelerinin nedeni Türkiye Cumhuriyeti`nin sisteminin değiştirilmesinin istenmesidir. AKP, Refah Partisi`nin devamı. Bunların hayatı boyunca  demokrasiyle, çağdaşlıkla, laiklikle ilgili hiçbir düşünceleri olmamıştır.

PARLAMENTO`DA YOK
Bugüne kadar demokrasi, laiklik mücadelesi vermeyen AKP`nin amacı demokrasiyi ortadan kaldırmak, kendilerine göre dinsel bir yapı içerisinde bir yapı oluşturmak. CHP olarak Türkiye Cumhuriyeti`nin temel yapısını değiştirmeye çalışan AKP`nin karşısındayız. Parlamentoya son 7 aydır halkın sorunlarıyla ve ekonomiyle ilgili hiçbir öneri, madde gelmedi. Şuan da işsizlik, yolsuzluk alt safhadadır buna Kocaeli`de dahil.”

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ