KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.1454 TL
  • 6.8452 TL
  • 7.7628 TL
Kocaeli Zirve
Askerlik arkadaşını gömü buldum diye dolandırdı
Askerlik arkadaşını gömü buldum diye dolandırdı
Polis-Adliye
29 Kasım 2010 Pazartesi 09:44
  • 3941
  • 3

Askerlik arkadaşını gömü buldum diye dolandırdı

İzmir'de düzenlenen operasyonda, Karamürsel’de oturan askerlik arkadaşı O.M.'yi, ‘Tarihi altın’ yalanıyla kandırarak dolandıran O.S. ile arkadaşı M.B. gözaltına alındı.

Karamürsel İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne başvuran O.M., asker arkadaşı O.S.'nin, tarihi altın satın alacağını söyleyip, bunun için kendisine 55 bin TL vermek koşuluyla 50 bin TL borç para istediğini anlattı. O.M., daha sonra belirlenen buluşma yerinde parayı alan O.S.'nin, ortadan kaybolduğunu, kendisini dolandırdığını söyledi. Araştırma başlatan polis ekipleri otel kayıtlarını inceledi. O.S.'nin suç ortağı M.B. ile otelde kaldığını, İzmir'de oturduklarını tespit etti.


Elde edilen bilgiler doğrultusunda harekete geçen İzmir Emniyeti Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri, ilk olarak M.B.'yi ardından da O.S.'yi yakaladı. O.S.'nin yanındaki çanta da ise 47 bin 350 TL para ile dizüstü bilgisayar ele geçirildi. İki şüpheli, işlemlerin ardından İzmir Adliyesi'ne sevk edildi. Olayla igili bir kişinin de arandığı bildirildi.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ