Aydınlatma sevdası Darıca’yı uçuruyordu
Aydınlatma sevdası Darıca’yı uçuruyordu
Polis-Adliye
Aktan Uslu
13 Eylül 2018 Perşembe 09:56
  • 1848
  • 0

Aydınlatma sevdası Darıca’yı uçuruyordu

AKP’li belediyelerde şu sıralarda yaygınlaşan hızlandırılmış cadde aydınlatmaları Darıca’yı uçuyordu. Müteahhidin kazı çalışması doğalgazı patlattı, işçiler ölümden döndü

Genel olarak yerel proje üretmekten uzak, genel merkez tarafından hazırlandığı sanılan tek tip projeleri hayata geçirmeye çalışan AKP’li belediyelerin cadde aydınlatma çalışmaları son dönemlerde hayli revaçta. Yerel seçim döneminin yaklaşması ile birlikte halkın görebileceği hizmeti üretme telaşına düştüğü gözlenen mevcut yerel yönetimler için cadde aydınlatması neredeyse can simidi ancak önemli riskler de yaşıyor.

 

Darıca Gazetesi’nin haberine göre…

İlimiz basınında ilk Darıca Gazetesi’nde yer alan habere göre; “Darıca Bağlarbaşı Mahallesi, İstasyon Caddesi üzerinde aydınlatma direklerinin yenilenmesi için kazı çalışması yapan müteahhit firmaya ait iş makinası operatörü yanlışlıkla doğalgaz borusunu deldi. Borunun delinmesiyle birlikte metrelerce yukarıya fışkıran doğalgaz, çevrede panik yarattı. Haber verilmesi üzerine doğalgaz dağıtım şirketine ait ekipler olay yerine gelerek emniyet şeritleriyle yolu bir süreliğine araç trafiğine kapatarak önlem aldılar. Yapılan çalışmaların ardından, delinen boruya giden doğalgaz akışı kesilerek, yol tekrar trafiğe açıldı.”

 

Törk: Işıklandırmayı zorladılar. Adamlar havaya uçuyordu

Mutlak bir facianın eşiğinden dönülen kaza, CHP Darıca İlçe Başkanı Yakup Törk’ün dün akşam gerçekleşen basın toplantısında da gündeme geldi. Darıca Belediyesi’nin icraatlarını eleştiren Başkan Törk, “Bir yandan tasarruf deyip bir yandan da cadde aydınlatmalarını bir gecede, bir ayda yaptırmaya çalışıyorlar. Bu çalışma ile vatandaşta görsellik algısı yaratacak ama parası cebimizden çıkıyor. Bugün yine gördünüz. Belediyenin müteahhit firması kazı çalışmasında doğalgazı patlattı. Işıklandırmayı zorladıkları için adamlar neredeyse havaya uçuruyordu.

 

Kimse ‘ayranım ekşi’ demez ama…

Cadde aydınlatmalarına karşı değilim ama bir yandan tasarruf deyip görselliğe önem vermek, çelişkinin içinde olduklarının göstergesidir. Şükrü Karabacak dördüncü dönemini istiyor. Kimse ‘ayranım ekşi’ demeyecektir ama bu kentin yıllarca çok kötü yönetildiğinin sonucuyla karşı karşıyayız. Bu değişim CHP adayıyla yaşanacak, ama sadece CHP seçmeni ile değil tüm toplum kesimlerinin sandıkta birlikteliği ile bu kent ayağa kalkacaktır. Ben buradan tüm Darıcalılar’ın gerekli hesabı sormasını bekliyorum” dedi.

(Haber fotosu: Darıca Gazetesi’nin sitesinden alınmıştır.)

 

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ANKET

SON YORUMLAR

Yazan: Fatih

Yorum: Bu gazete kentin önem verdiği gazete idi ama artık boş bir kağıt parçası

31 yaşındaki genç hayata tutunamadı

Yazan: Hakan B.

Yorum: Cok erken oldu be rifat abi inanmak cok zor Allahim ailene sabir versin

Çocuğuna kıyafet alamadı canına kıydı

Yazan: İzmitli

Yorum: Diyecek söz yok ama sayın Bigman Çakman bu haberi neden siz dahil 1-2 gazete hariç diğerleri görmemezlikten geldi onu merak ediyorum.

Çocuğuna kıyafet alamadı canına kıydı

Yazan: Misafir

Yorum: Bizim halkımızı bu duruma düşürenleri Allah kahretsin

Çocuğuna kıyafet alamadı canına kıydı

Yazan: Körfezli

Yorum: İntihar eden Baba değil Toplum Bize ne oldu da Bir öğrenci pantolonu farklı diye Okula alınmasın , Babanın Katili Okul idareside olabilir ,BLD.BŞK. kALKSIN Suriyedede Okul yaptırsın !!!!!!!! ?????????

Başiskele belediyesi sata sata bitiremedi

Yazan: hamdi

Yorum: satın bakalm füzüli ilere harcayın hesap günü gelir birgün ama bu dünyada ama öbür dünyada bu milletin geleceğini ona buna peşkeş çekin bakalım hesap günü gelecek birgün

AK Parti İzmit’ten Esnaf Ziyareti

Yazan: Hakan Aydın

Yorum: Ekonomiyi batıran iktidarın temsilcileri hangi yüzle esnaf ziyaretine çıkıyor acaba ?

Çarptıktan sonra öylece ortada bıraktılar!

Yazan: okur

Yorum: hayvanı o halde bırakmayan Ayten hanıma çok teşekkür ederim

Başkan ve yönetimi İSTİFA ETTİ!

Yazan: fethiye cd.

Yorum: zaten bir işe yaramıyorlardı bir görüşleride yoktu... rüzgarı takip eden arkadaşlardı. geç bile kalmışlar...

243 günde devrialem

Yazan: Güven Gök

Yorum: Beni kendine rakip görmen hem sevindirdi hem üzdü suan güneydoğu anadolu bolgesindeyim yarin gebzespor macinda olucam ordanda tura devam edicez ben balkanturunda iken sen turkiye turunu tamamlamis olucaksin

KENT REHBERİ