KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7633 TL
  • 6.5625 TL
  • 7.3458 TL
Kocaeli Zirve
Aydınlatma sevdası Darıca’yı uçuruyordu
Aydınlatma sevdası Darıca’yı uçuruyordu
Polis-Adliye
Aktan Uslu
13 Eylül 2018 Perşembe 09:56
  • 2831
  • 0

Aydınlatma sevdası Darıca’yı uçuruyordu

AKP’li belediyelerde şu sıralarda yaygınlaşan hızlandırılmış cadde aydınlatmaları Darıca’yı uçuyordu. Müteahhidin kazı çalışması doğalgazı patlattı, işçiler ölümden döndü

Genel olarak yerel proje üretmekten uzak, genel merkez tarafından hazırlandığı sanılan tek tip projeleri hayata geçirmeye çalışan AKP’li belediyelerin cadde aydınlatma çalışmaları son dönemlerde hayli revaçta. Yerel seçim döneminin yaklaşması ile birlikte halkın görebileceği hizmeti üretme telaşına düştüğü gözlenen mevcut yerel yönetimler için cadde aydınlatması neredeyse can simidi ancak önemli riskler de yaşıyor.

 

Darıca Gazetesi’nin haberine göre…

İlimiz basınında ilk Darıca Gazetesi’nde yer alan habere göre; “Darıca Bağlarbaşı Mahallesi, İstasyon Caddesi üzerinde aydınlatma direklerinin yenilenmesi için kazı çalışması yapan müteahhit firmaya ait iş makinası operatörü yanlışlıkla doğalgaz borusunu deldi. Borunun delinmesiyle birlikte metrelerce yukarıya fışkıran doğalgaz, çevrede panik yarattı. Haber verilmesi üzerine doğalgaz dağıtım şirketine ait ekipler olay yerine gelerek emniyet şeritleriyle yolu bir süreliğine araç trafiğine kapatarak önlem aldılar. Yapılan çalışmaların ardından, delinen boruya giden doğalgaz akışı kesilerek, yol tekrar trafiğe açıldı.”

 

Törk: Işıklandırmayı zorladılar. Adamlar havaya uçuyordu

Mutlak bir facianın eşiğinden dönülen kaza, CHP Darıca İlçe Başkanı Yakup Törk’ün dün akşam gerçekleşen basın toplantısında da gündeme geldi. Darıca Belediyesi’nin icraatlarını eleştiren Başkan Törk, “Bir yandan tasarruf deyip bir yandan da cadde aydınlatmalarını bir gecede, bir ayda yaptırmaya çalışıyorlar. Bu çalışma ile vatandaşta görsellik algısı yaratacak ama parası cebimizden çıkıyor. Bugün yine gördünüz. Belediyenin müteahhit firması kazı çalışmasında doğalgazı patlattı. Işıklandırmayı zorladıkları için adamlar neredeyse havaya uçuruyordu.

 

Kimse ‘ayranım ekşi’ demez ama…

Cadde aydınlatmalarına karşı değilim ama bir yandan tasarruf deyip görselliğe önem vermek, çelişkinin içinde olduklarının göstergesidir. Şükrü Karabacak dördüncü dönemini istiyor. Kimse ‘ayranım ekşi’ demeyecektir ama bu kentin yıllarca çok kötü yönetildiğinin sonucuyla karşı karşıyayız. Bu değişim CHP adayıyla yaşanacak, ama sadece CHP seçmeni ile değil tüm toplum kesimlerinin sandıkta birlikteliği ile bu kent ayağa kalkacaktır. Ben buradan tüm Darıcalılar’ın gerekli hesabı sormasını bekliyorum” dedi.

(Haber fotosu: Darıca Gazetesi’nin sitesinden alınmıştır.)

 

DİĞER HABERLER

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ