KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.1454 TL
  • 6.8452 TL
  • 7.7628 TL
Kocaeli Zirve
Azılı hırsız yakalandı
Azılı hırsız yakalandı
Polis-Adliye
02 Kasım 2010 Salı 17:22
  • 2890
  • 2

Azılı hırsız yakalandı

İlimizde iki ayrı evde hırsızlık yapan ayrıca İstanbul ilinden de 7 ayrı hırsızlık olayından aranan azılı hırsız Asayiş Şubesi ekipleri tarafından İstanbul’da yakalandı.

İstanbul ilinden 7 ayrı hırsız, ilimizden de iki ayrı hırsızlık olayının faili olduğu iddiasıyla aranan zanlı polislerin kurduğu tuzak sonrasında yakayı ele verdi. İddialara göre olay şu şekilde gelişti: 5 Ağustos 2009 tarihinde Tavşantepe Mahallesi Taşantepe Caddesi Sevilay Sokak üzerinde ikamet eden Elif Ö.`nün evine giren hırsız evde bulunan bir miktar para, ziynet eşyası ve telefon alarak kayıplara karıştı. Evde parmak izi incelemesi yapan ekipler zanlının M.K. (18) olduğunu belirledi. Ayrıca zanlı 17 Ekim 2010 tarihinde Malta Mahallesi Malta Caddesi üzerinde bulunan Uğur M.`nin evine girerek iki laptop, üç adet telefon, 500 dolar para ve 200 TL para alarak kayıplara karıştı. Hırsızlık olayını gerçekleştiren kişinin aynı kişi olduğunu belirleyen ekipler zanlının yakalanması için geniş çaplı soruşturma başlattı.


BAYAN YERİNE POLİS

Asayiş Şubesi Hırsızlık Bürosu ekipleri yaptıkları soruşturma kapsamında zanlının telefon numarasını tespit ettiler. Zanlı ile bir kadın polis memurunu konuşturan polisler zanlıyı ikna ederek İstanbul Pendik`te buluşmak için anlaştılar. Kendisinin ibr kadınla karşılaşacağının zannederek buluşma yerine gelen zanlı M.K. polis ekipleri tarafından kıskıvrak yakalandı. Zanlı M.K. ifadesi alınmak üzere hemen Asayiş Şubesine götürüldü. Zanlının ilimizdeki iki ayrı hırsızlık olayının dışında İstanbul ve Silivri Jandarma`sı tarafından 7 ayrı hırsızlık olayından da arandığı tespit edildi. İfadesi alınan azılı hırsız, adliyeye sevk edildi.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ