KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8712 TL
  • 6.5766 TL
  • 7.3814 TL
Kocaeli Zirve
Baba oğul dolandırıcılıktan yakalandı
Baba oğul dolandırıcılıktan yakalandı
Polis-Adliye
07 Ekim 2010 Perşembe 12:32
  • 3153
  • 14

Baba oğul dolandırıcılıktan yakalandı

Kurban Bayramı’nda vatandaşlardan aldıkları hayvanlar karşılığında karşılıksız çek verdiği iddiasıyla baba ve oğul yakalandı.

Kurban Bayramı`nın yaklaşmasıyla dolandırıcılar da ortaya çıkmaya başladı. İddialara göre geçtiğimiz yıl bir kişiden hayvan alıp karşılığında verdiği çeki sahte çıkan baba ve oğul yakalandı. Olay iddialara göre şu şekilde gelişti: İ.Ö. isimli kişi elindeki kurbanlıklardan 5 büyükbaş hayvanının geçtiğimiz yıl Yaşar M ve oğlu Kenan M.`ye sattı. Bunun karşılığında da 15 bin TL`lilik çek aldı. Hayvanlarını hemen baba ve oğla teslim eden, İ.Ö. bankaya gidip parayı çekmek istediğinde ise çekin karşılıksız olduğunu anlayarak hemen polise giderek şikayetçi oldu.


SABIKALARI VAR
O günden bu yana aranan ve haklarında yakalama kararı çıkan baba ve oğul önceki gün Başiskele ilçesinde Kullar bölgesinde Asayiş Şubesi ekipleri tarafından kıskıvrak yakalandı. Hemen ekipler tarafından Asayiş Şubesine getiren baba ve oğlun aynı şekilde 4 kişiyi daha dolandırmaktan sabıkasının olduğu ortaya çıktı. İlk kez ifadeleri alınan baba Yaşar M. ve oğlu Kenan M. İfadelerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ