KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7633 TL
  • 6.5625 TL
  • 7.3458 TL
Kocaeli Zirve
Bankanın 350 bin TL’si uçtu!
Bankanın 350 bin TL’si uçtu!
Polis-Adliye
06 Aralık 2012 Perşembe 16:17
  • 4562
  • 3

Bankanın 350 bin TL’si uçtu!

Özel bir bankanın kasa elemanları, bankaya ait 350 bin TL'yi çaldıkları iddiasıyla gözaltına alındı ancak savcılık tarafından serbest bırakıldı

İzmit'te faaliyet gösteren özel bir bankanın kasa güvenlik elemanları, bankadan parça parça 350 bin TL çaldıkları iddiasıyla önceki gün gözaltına alındı. İddialara göre; özel bir bankada, özel bir şirketten kiralanan kasa güvenlik elemanları M.G. (36), N.İ. (50) ve D.B. (33) bankadan aldıkları paraları Merkez Bankası'na getirip götürüyorlardı.

PARA BİZDE DEĞİL
Bir süre önce özel banka yine güvenlik elemanlarından bir miktar paranın Merkez Bankası'na götürülmesini istedi. Ancak güvenlik elemanları istenen paranın kendilerinde olmadığını söyledi. Bunun üzerine olay büyüdü ve banka yetkilileri, kasa güvenliği şirketine durumu bildirdi.


SERBEST KALDILAR

Özel şirket ise savcılığa suç duyurusunda bulundu. İl Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri de kendilerine gelen şikayet üzerine söz konusu üç şahsı gözaltına aldı. Parça parça 350 bin TL para çaldıkları iddia edilen alınan ifadelerinin ardından adliyeye sevk edildi. Şüpheliler dün savcılıktan serbest bırakıldı. 

 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ