KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.6871 TL
  • 6.3796 TL
  • 7.0960 TL
Kocaeli Zirve
Bavul cinayeti zanlıları PKK'lı çıktı!
Bavul cinayeti zanlıları PKK'lı çıktı!
Polis-Adliye
23 Kasım 2010 Salı 08:49
  • 6125
  • 0

Bavul cinayeti zanlıları PKK'lı çıktı!

Dilovası’nda 8 ay önce işlenen kanlı 'bavul' cinayetinin zanlıları PKK üyesi çıktı. İstanbul polisi tarafından yakalanan zanlılar, tutuklandı

Jandarmanın titizlikle takip edip sonuçlandırdığı kanlı infaz olayının ayrıntıları çorap söküğü gibi ortaya çıkıyor. Dilovası`nda 8 ay önce cesetleri bavulla toprağa gömülü halde bulunan Cengiz Nurçin ile Nizam Polat`ın katil zanlıları olarak aranan Erdal E. ile Turan Ş., İstanbul Arnavutköy`de yakalandı. İddialara göre; trafik ve yunus ekipleri, Arnavutköy çıkışında son model sarı renkli bir BMW`yi durdurdu. Polisler, şüphelendikleri iki kişinin kimliklerini sordu.
 

PKK BAĞLANTISI
Kimlik gösteremeyen şüpheliler karakola götürüldü. Yapılan incelemede şüphelilerin, Dilovası`nda öldürülerek cesetleri parçalanan ve bavulla konularak toprağa gömülen "Nurçinler" çetesi üyesi Cengiz Nurçin ile Nizam Polat`ın katilleri olarak aranan Erdal E. ve Turan Ş. oldukları anlaşıldı. Nurçinler çetesi ile hasımlığı bulunan Özbeyler çetesinin adamları olduğu öne sürülen iki şüphelinin terör örgütü PKK`nın da üyesi olduğu ortaya çıktı.
 

TUTUKLANDILAR
Organize suçlarla mücadele şube müdürlüğü ekiplerine teslim edilen zanlılar, emniyette susma haklarını kullanarak ifade vermedi. Adliyeye sevk edilen iki zanlı tutuklanarak cezaevine gönderildi. Zanlıların cinayet öncesi Ümraniye`de CD satarak aylık 500 liralık gelirle geçindikleri ancak cinayet sonrası lüks otellerde yaşamaya başladıkları öğrenildi. Cinayetin azmettiricisi olduğu iddia edilen Maksut Özbey`in ise arandığı kaydedildi.

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ