KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8095 TL
  • 6.6153 TL
  • 7.4129 TL
Kocaeli Zirve
Mehmetçik İ.Ö.O.’nun hali içler acısı!...
Mehmetçik İ.Ö.O.’nun hali içler acısı!...
Eğitim
31 Mart 2010 Çarşamba 18:20
  • 2508
  • 2

Mehmetçik İ.Ö.O.’nun hali içler acısı!...

İl MEM tarafından yıkım kararı verilen ve öğrencilerini Ford Otosan İ.Ö.O.’na taşıyan İzmit Mehmetçik İ.Ö.O.’nun binası hala yıkılmayı bekliyor. Okul binasının kırık kapıları ve camları güvenlik açısından çevrede tedirginlik yaratıyor

Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yıkım kararı verilen ve uzun süre gündemden düşmeyen İzmit Mehmetçik İ.Ö.O. hala yıkılmayı bekliyor. Geçtiğimiz yıl itibariyle yıkılması gündeme gelen, ancak öğrencilerin hangi okula taşınacağı uzun süre belirlenemeyen okulla ilgili işlemler çabuk ilerlemiş, binanın zemin etütleri yapılmıştı. İlk olarak öğrencilerin Yenidoğan Mahallesi`ne 10 kilometre uzakta olan Yenimahalle İ.Ö.O.`na taşınması kararı alınmış, ancak bu karar veliler tarafından tepkiyle karşılanmıştı. Veliler Büyükşehir Beklediyesi`ne başvurarak, servis konulmasını istemiş ancak talepleri geri çevrilmişti.

4 ŞUBAT`TA BOŞALTILMIŞTI
Veliler, İl Milli Eğitim Müdürlüğü`ne yaptıkları başvurular ve eylemlerle tepkilerini dile getirmiş, bunun üzerine İl Milli Eğitim Müdürlüğü okulun geçici olarak fiziki açıdan daha uygun olan Ford Otosan İ.Ö.O.`na taşınmasına karar vermişti. Konuyla ilgili yazı okula ulaştıktan sonra öğrenciler, 4  Şubat 2010 tarihinde Ford Otosan İ.Ö.O.`na taşındı. Ancak o günden bugüne okul inşaatına bir türlü başlanmadı. Okulun bahçe kapıları açık, camları kırık. Okulun bayrağı, Atatürk heykeli ve isim tabelası okul yönetimi tarafından muhafaza altına alındı. Ancak okulun bina olarak muhafazası sağlanamadı.

MAHALLE HALKI TEDİRGİN
Okul binasında eğitim olmadığı için elektrikler de kesildi. Okulun bu hali mahalle halkı tarafından da tedirginlikle izleniyor. Hiçbir güvenlik önlemi alınmadığı için özellikle geceleri okul bahçesine birilerinin girdiği ve uygunsuz olayların yaşandığı iddia ediliyor. Okulda yeğeni okuyan mahalle esnaflarından Faik Candan konuyla ilgili rahatsızlığını dile getirerek şunları söyledi; ‘Bize söz verdiler. Hani her şey hazırdı. Bu okul seneye nasıl yetişecek. Okulun bu durumu hoş değil, üzülüyoruz. O zaman niye bizi acele diğer okula taşıdılar. Servis ücretleri 40 TL`den 60 TL`ye çıktı.`  Okulun son durumuyla ilgili yetkililerden bir açıklama bekleniyor.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ