KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7416 TL
  • 6.3247 TL
  • 7.1251 TL
Kocaeli Zirve
Şehit Özcan Kan konferans salonuna kavuştu
Şehit Özcan Kan konferans salonuna kavuştu
Güncel
18 Nisan 2010 Pazar 15:36
  • 1897
  • 0

Şehit Özcan Kan konferans salonuna kavuştu

Şehit Özcan Kan Anadolu Öğretmen Lisesi’nin 168 kişilik konferans salonu törenle açıldı. Törende başkan Karaosmanoğlu’na övgüler yağdırıldı

2008-2009 Eğitim-Öğretim yılında Gündoğdu Mahallesi`nde hizmete açılan Şehit Özcan Kan Anadolu Öğretmen Lisesi, konferans salonuna kavuştu.

Şehit Özcan Kan Anadolu Öğretmen Lisesi`nin Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan konferans salonu törenle hizmete açıldı. Açılışa Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, İzmit İlçe Kaymakamı Sabit Kaya, İzmit İlçe Milli Eğitim Müdürü Sezgin Çuhadar, Milli Eğitim Müdürlüğü Teftiş Kurulu Başkanı Şerif Karataş, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

ÇEVRE DÜZENLEMESİ İSTEDİ
Açılış konuşmasını yapan okul müdürü Orhan Duran okul hakkında bilgi vererek, “Okulumuzda bilgisayar sınıfları, resim atölyesi, müzik atölyesi, beden eğitimi dersi için salon, iki laboratuvar ve bir kütüphanemiz bulunuyor. 24 öğretmen görev yaparken, 357 öğrencimiz var. Şuan sadece 9. ve 10. sınıf öğrencilerimiz var. İki yıl içerisinde öğrenci sayımızın 750 civarında olmasını bekliyoruz. Bize verdiğiniz sözü tutarak konferans salonunu yaptırdığınız için teşekkür ediyoruz, şimdi de çevre düzenlenmesi konusunda sizlerden yardım istiyoruz” dedi.

KAYMAKAM`DAN ÖVGÜ
Ardından kürsüye gelen kaymakam Sabit Kaya, Kocaeli`nin kendine has özellikleri olduğunu vurgulayarak, “Bu ile geleli iki yıl oldu. Ancak Kocaeli kendine has özellikleri olan lokomotif ve özel bir il. Ayrıca eğitime ve spora çok önem veren bir belediye başkanımız var. Geldiğimden bu yana başkanımızın spora ve eğitime yaptığı hizmetleri sevinçle izliyor ve takdir ediyorum. Asli görevi olmamasına rağmen kendisi yaptığı hizmetlerle çocuklarımızın geleceği için mücadele ediyor. Kendine sonsuz teşekkürlerimi iletmek istiyorum” diye konuştu.

KOCAELİ`DE ÖLMEK BEDAVA!
Son olarak kürsüye çıkan Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Belediye hizmetleri kişilerin doğumundan ölümüne kadar tüm alanları kapsar denir. Ancak biz daha çocuklarımız doğmadan onlar için çalışmaya başlıyoruz. Daha anneleri onlara hamileyken annelerine süt veriyoruz. Aynı şekilde ölümlerinde de onlara hizmet sunuyoruz. Açıkça söylemek gerekirse Kocaeli`de ölmek bedava, kefen bedava. İnsanlarımıza hizmet etmek bizim için önemli. Ben 11 yıl öğretmenlik yaptım. Bana mesleğimi soranlara hala öğretmenim diyorum çünkü belediye başkanlığı gelip geçici. Herkes işini severek yapınca sorunlar da kalmıyor” dedi. Konuşmaların ardından başkan Karaosmanoğlu`na yardımlarından dolayı plaket takdim edildi.

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ