KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Bir oda dolusu sigara ele geçirildi
Bir oda dolusu sigara ele geçirildi
Polis-Adliye
18 Aralık 2010 Cumartesi 15:59
  • 2282
  • 2

Bir oda dolusu sigara ele geçirildi

Polisin çalıntı ve change araba operasyonu için durdurduğu kamyonun içinden 90 bin paket kaçak sigara çıktı. Bu durum kime niyet kime kısmet dedirtti

Kocaeli Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Oto Hırsızlığı Bürosu ekipleri çalıntı kamyon çetesini çökertmek isterken bir kamyon dolusu kaçak sigara ele geçirdi. Ekipler geçtiğimiz günlerde özellikle Ağrı ilinden ilimize ve İstanbul`a çalıntı veya change kamyonların giriş yaptığını belirleyince geniş çaplı bir soruşturma başlattı. Soruşturma kapsamında Ağrı ilinden çıkan 34 BCZ 55 plakalı kamyonun İstanbul`a gideceğini belirleyen ekipler baskın için düğmeye bastı.
 

KAMYON ÇALINTI DEĞİL
Ekipler Gültepe rampasında belirlenen kamyonu yaptıkları baskınla durdurdu. Kamyon içerisinde bulunan Mehmet D. (36) ile kardeşi Serhat D.`yi (36) gözaltına alan ekipler aracı da incelemek için asayiş şubesinin bahçesine çekti.
Polis tarafından yapılan araştırmada kamyonun çalıntı veya change, plakanın da ikiz plaka olmadığı belirlendi. Ancak gözaltına alınan ağabey ile kardeşinin davranışlarından şüphelenen polisler kamyonda tekrar inceleme yaptıklarında boş meyve kasalarının altında gizli bir bölme olduğunu belirledi.
 

2 MİLYON 500 BİN LİRA
Kamyonun gizli bölmesini açan polis ekipleri 90 bin paket değişik markalarda sigara ele geçirdi. Sigaraların piyasa değerinin 2 milyon 500 bin TL olduğu belirlendi. Zanlılardan Mehmet D. ve kardeşi Serhat D.`nin daha öncede de aynı suçtan sabıkalarının olduğu öğrenildi. İfadeleri alınan zanlılar akşam saatlerinde sigara kaçakçılığı suçlamasıyla adliyeye sevk edildi. Oto hırsızlığına yönelik yapılan baskında aracın çalıntı çıkmaması ancak 90 bin paket sigaranın ele geçirilmesi, kime niyet kime kısmet dedirtti.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ