KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7500 TL
  • 6.4956 TL
  • 7.3104 TL
Kocaeli Zirve
Bir saat arayla üç çanta çaldılar
Bir saat arayla üç çanta çaldılar
Polis-Adliye
10 Aralık 2010 Cuma 16:18
  • 2535
  • 2

Bir saat arayla üç çanta çaldılar

İstiklal Caddesi’nde bir saat arayla farklı farklı dükkanlarda bulunan müşterilerin çantalarını çalan üç kadın hırsız son işlerinde yakayı ele verdi

İstiklal Caddesi üzerinde üç bayanın çantasını çalarak kaçmaya çalışan üç bayan polis ekipleri tarafından yakalandı. İlk olarak İstiklal Caddesi üzerinde bulunan bir bebek mağazasına giren Yasemin K. (29), Döndü B. (31) ve Bahar B. (20) Nuran C. isimli bayanın çantasını alarak kayıplara karıştı. Nuran C.`nin polislere haber vermesiyle asayiş şubesine bağlı yankesicilik ve dolandırıcılık bürosu ekipleri mağazadaki güvenlik kameralarını inceledi. Polis ekipleri soruşturmaya başlarken, bu sırada İstiklal Caddesi üzerinde bulunan bir iç giyim mağazasında Emine P. isimli bir kişinin çantasının daha çalındığı ihbarı geldi.
 

SON İŞLERİNDE YAKALANDILAR
Olay yerine gelen polis, eşgallerin aynı olması üzerine cadde üzerinde seri uygulamalar başlattı. Bu sırada İstiklal Caddesi üzerinde bulunan Takı Dünyası isimli iş yerinde Filiz B.`ye ait olan çantayı çalmak isteyen üç bayan polis ekipleri tarafından suçüstü yakalandı. Gözaltına alınan üç kadın asayiş şubesine getirildi. Zanlılardan Yasemin K.`nın 18, Döndü B.`nin ise 21 sabıkasının bulunduğu öğrenildi. Gözaltına alınan zanlıların 30 Ekim tarihinde de içinde para ve mücevher olan Lale D.`nin çantasını çaldıkları belirlendi. Hırsızlar ifadesinin ardından adliyeye sevk edildi.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ