KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7500 TL
  • 6.4956 TL
  • 7.3104 TL
Kocaeli Zirve
Devletin aracı ile her gün 200 Km okul servisi
Devletin aracı ile her gün 200 Km okul servisi
Güncel
11 Nisan 2010 Pazar 19:18
  • 7718
  • 26

Devletin aracı ile her gün 200 Km okul servisi

Devletin araçlarının nasıl kişisel ve özel işlerde kullanıldığını yıllardır yazar dururuz. Ama biz yazmaktan bıktık fakat devletin kendisine işi için tahsis ettiği araçları kendi özel işlerinde kullananlar bu işlerden bıkmadılar.

Hala ısrarla birileri büyük bir pişkinlik içinde devletin aracını devletin yakıtını kendi özel işlerinde kullanmaya devam ediyorlar.
Hem de öyle böyle değil.
Devletin kendisine tahsis ettiği aracı kullananlardan birisi de Kocaeli Emniyet Müdürlüğü`nde görev yapan bir müdür yardımcısı.
Bu müdür yardımcısı devletin kendisine tahsis ettiği aracı neredeyse her gün 200 kilometre kendi özel işlerinde kullanıyor.
Oysa hepimiz çok iyi biliyoruz ki emniyette en sıkıntılı şey emniyetin araçlarına tahsis edilen benzin ya da mazotun kısıntılı verilmesidir.
Her araç için çok az miktarda yakıt verilir Kocaeli Emniyet Müdürlüğü`nde bu araçlara verilen yakıtla devriye görevi bile tamamlanamaz.
Emniyetin görev arabalarına deyim yerindeyse gramla benzin ya da mazot verilirken bir emniyet müdür yardımcısının kendisine tahsis edilen Skoda makam aracı ile her gün tam 200 kilometreye yakın yol yapılıyor hem de kendi özel işlerinde.
Bu aracın plakası 34 AC 4665.
Araç  her gün sabah 7.30`dan itibaren Kocaeli Emniyet Müdür Yardımcısı`nın Kaşkal Mevkiindeki evinden çocuklarını alıyor ve okula götürüyor.

Önce oğlu Yahya Kaptan Mahallesi`nde bulunan 23 Nisan İlköğretim Okulu`na götürülüyor. Oğlu buraya bırakıldıktan sonra devletin resmi aracı bu kez kızını Acısu Beldesi`nde bulunan Ali Fuat Başgil Sosyal Bilimler Lisesi`ne bırakıyor.
Çocukları okula bırakan araç tekrar müdür yardımcısının evine geliyor ve bu kez müdür yardımcısını alıyor. Gidiş Geliş yaklaşık 70 kilometre.
Daha sonra bu araç öğlen tekrar Yahya Kaptan Mahallesi`ne giderek bu kez oğlu okuldan alınıp eve götürülüyor.
Daha sonra yine kızını almak için bu araç Acısu Beldesi`ne gidiyor. Çünkü iki çocuğunda okul çıkış saatleri farklı.
Bu her gün hafta içinde hiç aksamadan devam ediyor. Hafta sonları ile iş bitmiyor. Bu kez dershane, Pazar alışverişi, sosyal aktivite servisi, sağlık problemleri nedeniyle yapılan servis gibi hizmetlerde hafta sonunda devam ediyor.
Küçük bir hesap yaptığımızda Kocaeli Emniyet Müdürlüğü`nde müdür yardımcısı olarak görev yapan bu kişinin aracı bir ayda ortalama 5 bin ile 6 bin kilometre yılda ise 50 bin ile 60 bin kilometre arasında yol yapıyor.
Bu korkunç bir rakam.
Oysa yukarıda da belirttiğimiz gibi başta karakol araçları olmak üzere devlet emniyetin araçlarına günde 8 ile 10 litre yakıt verirken birileri kendisine tahsis edilen aracı her gün yaklaşık 200 kilometre kendi özel işlerinde kullanıyor.
Şimdi Kocaeli Emniyet müdürü Yusuf Çalkavur`a sesleniyoruz..!
Bu müdür yardımcısı hakkında gereğini yapacak mısınız?
Bu sorumuzun cevabını hep birlikte sabırsızlıkla bekliyoruz.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ