KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8107 TL
  • 6.5687 TL
  • 7.3668 TL
Kocaeli Zirve
Boş kasayı açmak için saatlerce uğraştılar
Boş kasayı açmak için saatlerce uğraştılar
Polis-Adliye
17 Kasım 2012 Cumartesi 16:53
  • 2048
  • 0

Boş kasayı açmak için saatlerce uğraştılar

Daha önce çalıştıkları işyeri soymak istediler ama üzerinde anahtarı olduğu halde farkına varamayıp saatlerce uğraşarak içi boş olan kasayı açınca hayal kırıklığına uğradı
Daha önce çalıştıkları işyerine giren acemi hırsızlar, üzerinde anahtarı olduğu halde farkına varamayıp saatlerce uğraşarak içi boş olan kasayı açınca hayal kırıklığına uğradı. Güvenlik kamerasına görüntüleri de kaydedilen iki hırsız, işyerinden iki dizüstü bilgisayar alıp bunları satınca yakalandı. Daha önce Sanayi Çarşısı'ndaki M.A.'ya ait tornacı dükkanında çalıştığı belirlenen 40 yaşındaki Yalçın S. ile arkadaşı 29 yaşındaki Erdinç B., burayı soymaya karar verdi. Bir hafta önce bu işyerine gece girerek toplam 5 bin TL değerinde 400 matkap ucu çaldı. 
 

LAPTOPLARI SATINCA YAKALANDI
İki gün önce aynı işyerine gelen ve buradaki kasayı soymak isteyen iki şüpheli, içeri girdiklerinde içi boş olduğu için anahtarı da üstünde bırakılan kasayı anahtarla açmak yerine, saatlerce uğrayıp arkasından matkapla delerek parçaladı. Kasa boş çıkınca hayal kırıklığına uğrayan iki şüpheli, daha sonra işyerindeki iki dizüstü bilgisayarı alıp kaçtı. Hırsızlık olayının ortaya çıkmasıyla içeri girdikleri andan itibaren hareketleri güvenlik kamerasına kaydedilen iki hırsız, çaldıkları IP numaraları belli laptopları satınca yakalandı. Gözaltına alınan iki kişi akşam saatlerinde Kocaeli adliyesine sevk edildi.
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ