KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7821 TL
  • 6.5692 TL
  • 7.3319 TL
Kocaeli Zirve
Böyle mazot hırsızlığı görülmedi
Böyle mazot hırsızlığı görülmedi
Polis-Adliye
05 Ekim 2010 Salı 09:35
  • 4147
  • 0

Böyle mazot hırsızlığı görülmedi

Gebze ve Çayırova'da araçların deposundan mazot çalan hırsızlar yakalanarak Gebze Emniyet Müdürlüğü'ne getirildi.

Gebze ve Çayırova`da araçların deposundan mazot çalan hırsızlar yakalanarak Gebze Emniyet Müdürlüğü`ne getirildi. Kiraladıkları araçla mazot hırsızlığı yapan O.O. ve O.D. isimli şahısların toplam bin 200 litre mazot çaldıkları tespit edildi. Zanlılar, kullandıkları araca bir ton mazot alacak şekilde depo ile mazotun araçlardan çekilmesi için aküyle çalışan bir düzenek yaptırdıkları ve hortum sayesinde araçlardan mazot nakli yaptıkları tespit edildi.


BİN 200 LİTRE MAZOT ÇALDILAR

Araçlardan mazot çalan zanlıların, 7 Eylül günü Gaziler Mahallesi 1706 Nolu Sokak`ta M.E.`ye ait 34 AS 4691 plakalı aracından 600 litre mazotun çalınması olayıyla ilgili olarak 41 U 6869 plakalı Mercedes marka bir araçla gelen şahısların bahse konu kamyonun deposuna hortum salmak suretiyle hırsızlığı gerçekleştirdiklerini ve aynı araçla firar ettiklerini ortaya çıktı. Ayrıca suça karışan 41 U 6869 plakalı aracın Çayırova`da Özgürlük Mahallesi Ertuğrulgazi Caddesi`nde bulunan P.Ç isimli şahsa ait Tır`dan da 600 litre mazot çalınması olayına da karıştığı tespit edildi.


KİRALIK ARAÇLA MAZOT HIRSIZLIĞI

Gebze Emniyet Müdürlüğü`nce yapılan çalışmalar neticesinde 41 U 6869 plakalı Mercedes marka aracın İstanbul Maltepe`de faaliyet gösteren Çalışan Tur Toplu Taşımacılık Hizmetler isimli E Car firmasına ait olduğu ve 27 Haziran günü O.O. isimli şahsa kiralandığı ve kiralama esnasında O.D isimli şahsın da kefil olarak gösterildiği tespit edildi. O.O ve O.D`nin olayla ilgili olarak ekiplerce yapılan araştırmada K.S. ve H.B. isimli şahıslarla hareket ettikleri, çalmış oldukları mazotları İ.Ç. isimli şahsa İstanbul Bahçelievler Yenibosna Merkez Mahallesi 29 Ekim Caddesi üzerinde bulunan İstanbul Tır Parkı isimli işyerine sattıkları tespit edildi.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ