KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Bu çetede ne ararsan var
Bu çetede ne ararsan var
Polis-Adliye
28 Aralık 2010 Salı 12:47
  • 3350
  • 1

Bu çetede ne ararsan var

Gebze İlçe Emniyet Müdürlüğü son yılların en başarılı operasyonlarından birine imza attı. Asayiş büro ekipleri 13 kişilik hırsızlık ve dolandırıcılık çetesini çökertmeyi başardı

Gebze İlçe Emniyet Müdürlüğü yaklaşık 3 ay boyunca takip ettiği çeteyi önceki gün yaptığı operasyonla çökertti. A.Z. liderliğindeki şebekeyi çökertmek için polis ekipleri Gebze, Çayırova ve İstanbul`da 13 ayrı noktada şafak operasyonu yaptı. Zanlıların yüklü ve yüksüz 14 kamyon, 4 dorse çaldıkları, sahte evrak düzenledikleri, sahte para bastıkları, iş yerinden hırsızlık yaptıkları öğrenildi. Zanlılarla birlikte ele geçirilenler sahiplerine iade edildi. Ayıca Zanlıların 4 milyon TL.  sahte parayı piyasaya sürmeye hazırladıkları öğrenildi.
 

GÖZALTINA ALINANLAR
Öte yandan polis kimliği, sürücü belgeleri, sahte diplomalar, plakalar, sahte uzmanlık belgeleri ve sertifikalar, 24 palet su, 1 yazıcı, 1 lamina makinesi, 99 adet para baskısında kullanılan para, 3 adet boş toner, hologram, yaldız, bilgisayar kasası ve çeşitli sayılarda 30 ayrı malzeme ele geçirildi. Olayla ilgili zanlılar A.Z., R.İ., A.M., Y.M., N.E., A.G., A.Y., A.B., K.Y.B., M.K.E., E.E., E.C. ve G.Y. emniyetteki sorgularının ardından dün sabah adliyeye sevk edildi. Zanlılardan R.İ.`nin 1 adet sahte çekin 70 adet sahtesini daha piyasa sürdüğü öğrenilirken, daha önce yapılan bir operasyon kapsamında tutuklanarak cezaevine atılan R.C., E.Ç., M.Ç., K.S. ve Ö.D. isimli şahısların örgütün mensubu olduğu belirlendi.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ