KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8496 TL
  • 6.5184 TL
  • 7.5742 TL
Kocaeli Zirve
Gebze’nin çocuk başkanı Berfin İzgi lösemi hastası Büşra’ya sahip çıktı
Gebze’nin çocuk başkanı Berfin İzgi lösemi hastası Büşra’ya sahip çıktı
Güncel
23 Nisan 2010 Cuma 15:46
  • 1494
  • 0

Gebze’nin çocuk başkanı Berfin İzgi lösemi hastası Büşra’ya sahip çıktı

Gebze Belediye Başkanı Berfin İzgi lösemi hastası Büşra Yeşilyurt’a sahip çıkarak, kampanya başlatılması talimatı verdi

Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla başkanlık koltuğunu kısa süreliğine Osmangazi İlköğretim Okulu 6. sınıf öğrencisi Berfin İzgi`ye devretti. Berfin İzgi`nin ilk işi lösemi hastası Büşra Yeşilyurt için talimat vermek oldu. Başkan Köşker, makamına oturan minik başkana “Belediye başkanı olsaydın neler yapardın?” sorusunu yöneltti.

FABRİKALARA TALİMAT
Koltuğu oturunca heyecanlandığı gözlenen çocuk başkan Berfin İzgi, “Gebze sanayisi çok gelişen bir yer. Bu yüzden çevre kirliliği artıyor. Başkan olsaydım, fabrikalara kirliliği önlemesi için talimat verirdim. Ayrıca sağlık alanında yatırımlar yapar, gıda denetimlerini artırırdım. Okullara laboratuvar kurardım” diye konuştu. Gebze Belediyesi`nin mevcut çalışmaları hakkında düşüncelerini de açıklayan Berfin İzgi, “Eskiçarşı`da güzel çalışmalar oluyor. Bu çalışmalara Gebze`nin diğer yerlerinde de devam edilmeli” dedi.

KÖŞKER: BAŞARILI OLACAKSINIZ
Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, çocuk başkan Berfin İzgi`yi kutlayarak, “Kısa süre içinde heyecanını yenerek güzel bir başkanlık yaptın. Sizin en güzel şekilde yetişmeniz bizim en önemli görevimiz. Sizlere yapılan hizmeti en değerli hizmet olarak görüyoruz. Yarın bu görevlere gelince daha başarılı olacaksınız. Sizlere güveniyoruz Sizlere daha sağlıklı, yaşanılabilir, eğitim ve kültür düzeyi yüksek bir Gebze bırakmak istiyoruz” diye konuştu.

BÜŞRA`YI UNUTMADI
Berfin İzgi`nin ilk icraatı ise Anadolu Lisesi öğrencisi lösemi hastası Büşra Yeşilyurt için kampanya başlatmak oldu. Berfin İzgi tüm Gebzelileri kampanyaya katılmaya ve destek vermeye davet etti. Büşra Yeşilyurt için hemen kampanya başlatılmasını isteyen çocuk başkan Berfin İzgi`ye Köşker de destek verdi. Başkan Köşker,  “Büşra kızımız için açılan kampanyaya belediye olarak elimizden gelen katkıyı vereceğiz. İnşallah bu kampanyayla güçlü bir sinerji oluşur. Büşra kızımız şifa bulur” dedi.

KİMLER KATILDI
Köşker, temsili olarak Gebze Belediye Başkanlığı makamına oturan Berfin İzgi`yle birlikte, Osmangazi İlköğretim Okulu Müdür Yardımcısı M. Salih Kaçmaz ve okulun öğrencilerinden Rıdvan Nazik ile Kirazpınar İlköğretim Okulu Müdürü Murat Gültekin ve Damla Aslan ve Yasin Kamil Kılıç adlı öğrencilerle de günün anlam ve önemi üzerine bir süre sohbet etti.

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ