KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7285 TL
  • 6.3568 TL
  • 6.9518 TL
Kocaeli Zirve
Durmuş hakkında tazminat davası
Durmuş hakkında tazminat davası
Siyaset
14 Nisan 2010 Çarşamba 14:10
  • 1379
  • 12

Durmuş hakkında tazminat davası

TBBM’de şubat ayında yaşlanan kavga nedeniyle AKP Konya Milletvekili Orhan Erdem, MHP Kocaeli Milletvekili Cumali Durmuş halkında tazminat davası açtı

T.B.M.M Genel Kurulunda, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ömer Dinçer hakkında verilen gensoru önergesinin görüşmelerinde milletvekillerinin tartışması, yumruklaşmalı kavgaya dönüşmüştü. Meclisteki tartışmanın yumruklu kavgaya dönüşmesiyle parmağı kırıldığı belirtilen TBMM İdare Amiri AKP Konya Milletvekili Orhan Erdem, MHP Kocaeli Milletvekili Cumali DURMUŞ aleyhine 20.000TL`lik manevi tazminat davası açtı.


DAVA 1 HAZİRAN`DA
Cumali Durmuş, avukatı Av. Özer İncegül vasıtasıyla verdiği kavga görüntüleri ile resimleri içeren davaya cevap dilekçesinde “MHP olarak kendilerinin AKP`li vekillere herhangi bir eylemlerinin olmadığını, kendilerine saldırıldığının resimlerle belgelendiğini, mağdur olan tarafın bizzat kendileri olduğunu, TBMM itibarı ve saygınlığının bizzat savunucusu ve koyucusunun her daim MHP olduğunu, AKP`li vekilin kendi bireysel tazminat istemini TBMM`nin  adını kullanılarak ve saygınlığını iadesi için istemesinin hukuka aykırı olduğunu ve söz konusu vekilin görev alanına girmediğini” vurguladı. Söz konusu davanın ilk duruşması 1 Haziran 2010 tarihinde görülecek.

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ