KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.9483 TL
  • 6.5689 TL
  • 7.8021 TL
Kocaeli Zirve
Çayırova'da iki iş yerini soydular
Çayırova'da iki iş yerini soydular
Polis-Adliye
01 Aralık 2019 Pazar 09:50

Çayırova'da iki iş yerini soydular

Çayırova’da giyim ve yapı malzemeleri satan iki ayrı iş yerinde farklı tarihlerde hırsızlık olayı meydana geldi. Meydana gelen hırsızlık olaylarında yaklaşık değeri 10 bin TL olan giyim eşyası ve 150 bin TL değerinde yapı malzemeleri çalındı.

Meydana gelen hırsızlık vakasında Çayırova İlçe Emniyet Müdürlüğümüzce yapılan çalışmalar neticesinde hırsızlık olayında kullandıkları araçlar ve şahısları tespit etti. Şahıslar İstanbul’un Bayrampaşa ilçesinde yakalandı. Şahıslarla birlikte çaldıkları malzemeler ile bir miktar para ve hırsızlık suçlarında kullandıkları malzemeler ele geçirildi.

Yakalanan şahıslardan, S.G.nin 11 ayrı suçtan adli makamlarca arandığı ve toplamda 9 yıl 4 ay 15 gün kesinleşmiş hapis cezasının bulunduğu ve 22 ayrı hırsızlık suçundan da emniyet birimlerince arandığı, U.U.nun 4, O.K.nin 2 ve H.S.nin ise 2 ayrı suçtan yine emniyet birimlerince arandıkları tespit edildi.

Şahıslar poliste biten işlemlerini ardından adliyeye sevk edilecek.

DİĞER HABERLER

Palu davasında ağırlaştırılmış müebbet istemi

Palu davasında ağırlaştırılmış müebbet istemi

Körfez ilçesinde, 11 yıl önce Meryem Tanhal (35) ve kızı Melike Tanhal'ın (8) kaybolmasıyla ilgili başlatılan soruşturma kapsamında tutuklanan Palu ailesinin 6 üyesinin yargılanmasına devam edildi. Cumhuriyet savcısı, Tuncer Ustael hakkında Meryem Tanhal'ı 'nitelikli öldürme' ve 'tasarlayarak canavarca hisle eziyet çektirerek öldürmek' suçlarından ağırlaştırılmış ömür boyu, 'kişiyi hürriyetinden yoksun bırakmak' suçundan 5 yıl, 'Meryem Tanhal'a ait banka veya kredi kartını izinsiz kullanmak' suçundan 6 yıl hapis cezası talep etti.

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ