KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8610 TL
  • 6.4617 TL
  • 7.3392 TL
Kocaeli Zirve
Çifte cinayetin nedeni: PARA
Çifte cinayetin nedeni: PARA
Polis-Adliye
03 Ekim 2009 Cumartesi 08:25
  • 4543
  • 6

Çifte cinayetin nedeni: PARA

Körfez’de işlenen çifte cinayetin sır perdesi aralanıyor. Cinayetin para yüzünden işlendiği, ortaklardan Murat Bektaş’ın arandığı iddia edildi

Körfez Mimar Sinan Mahallesi Denizciler Caddesi üzerinde bulunan Beste Apartmanı`nın birinci katında önceki gün korkunç bir cinayet işlenmişti. 28 yaşındaki Halil İbrahim Atışan ile 42 yaşındaki Fatma Cankurt evde öldürülmüş olarak bulunmuştu. Eşinden 4 ay önce boşandığı öğrenilen Fatma Cankurt banyoda iki kurşunla, bekar olan Halil İbrahim Atışan ise salonda göğsünden ve bacağından vurulduktan sonra boğazı kesilerek hunharca öldürülmüştü.


BEKTAŞ ARANIYOR

Cinayetin ardından geniş çaplı bir araştırma başlatan Körfez İlçe Emniyet Müdürlüğü`ne bağlı ekipler dün akşam saatlerinde ifadelerine başvurulmak üzere 4 kişiyi aldı ve Körfez Adliyesi`ne götürdü. Öte yandan iş ortağı Halil İbrahim Atışan`la birlikte kiraladığı eve olay gecesi gelmeyen, öğle saatlerinde cinayeti ihbar eden ve ardından kayıplara karışan Murat Bektaş`ın polis tarafından her yerde arandığı öğrenildi.


400 BİN TL ÇEKİLMİŞ
Cinayetin ardından Halil İbrahim Atışan`ın ailesi adına avukatları Mehmet Arif Gökberg yazılı bir açıklama yaptı.
Avukat, “Halil İbrahim Atışan`ın yanında çalışan ve yıllardır ekmek verdiği kişiler tarafından paraya tamah edilerek öldürüldüğü kanaatindeyiz. Ölenin üstünden ve alacaklı olarak bulunduğu firmalardan 400-500 bin TL tahsis edip kaybolmaları en büyük gerekçe olarak ortada durmaktadır” dedi.


“KORUMASI YAPTI”

Avukat ve ailenin iddialarına göre Halil İbrahim Atışan, uzun yıllardır korumalığını ve şoförlüğünü yapan kişi tarafından öldürüldü. Bu kişi kendi anahtarıyla eve girdi, Halil İbrahim Atışan`ı etkisiz hale getirdikten sonra banyoda bulunan Fatma Cankurt`u öldürüp evden ayrıldı. Şirketin yüklü miktardaki parasını da alarak kayıplara karıştı. Aile korkunç cinayetin bu şekilde işlendiği üzerinde duruyor.


YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ