KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.1454 TL
  • 6.8452 TL
  • 7.7628 TL
Kocaeli Zirve
Cinayet zanlıları tutuklandı
Cinayet zanlıları tutuklandı
Polis-Adliye
13 Ekim 2009 Salı 14:20
  • 3084
  • 0

Cinayet zanlıları tutuklandı

Tren garının hemen yanında bulunan On Numara Restarantın otoparkında Cumartesi gece işlenen doğum gününde öldürülen 30 yaşındaki Sinan Hasoğlu’nun katil zanlısı oldukları ileri sürülen üç kişi tutuklandı

Tren garının hemen yanında bulunan On Numara Restaurant`ın otoparkında işlenen cinayetin zanlıları tutuklandı. On Numara Pup`ın otoparkında bodyguard`lık yaptığı öne sürülen evli ve 1 çocuk babası Sinan Hasoğlu, uğradığı silahlı saldırı sonucu yaşamını yitirmişti. Cinayeti işlediği olduğu ileri sürülen Zekeriya Şahin ve yanında bulunan Sercan Pastacı ile Aydın Şahin, Sapanca`daki bir köy evinde yakalanmıştı. Arama yapılan evde bulunan silahlardan bir tanesinin Sinan Hasoğlu`na diğerinin ise Zekeriya Şahin`e ait olduğu öğrenildi.
 

GELMEYİN DEDİ ÖLDÜRÜLDÜ
2 gün gözaltında tutulan zanlıların “Olay gecesi On Numara Restaurant`a gittik ve orada az miktarda alkol aldık. Bize Sinan Hasoğlu selam verdi ve bir müddet orada birlikte sohbet ettik. Aramızda tartışma çıktı. Sinan bize ‘bir daha buraya gelmeyin` dedi. Bizde ona ‘yarın buraya geldiğimizde seni burada görmek istemiyoruz` deyince ortam gerildi. Sinan da masadan kalktı. Bizde bir müddet sonra kalktık ve otoparka gittik. Otoparka gittiğimizde Sinan oradaydı ve tekrar kavga çıktı. Ardından da silahlar patladı” şeklinde ifade verdikleri öğrenildi.
 

3`Ü DE TUTUKLANDI
Sabah saatlerinde çevik kuvvet ekipleri eşliğinde adliyeye sevk edilen zanlılar, çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi. Sinan Hasoğlu`nu öldürmekten tutuklanan Zekeriya Şahin`in daha önce de kasten adam öldürmeye teşebbüs ve ruhsatsız silah taşımak gibi suçlardan sabıkası olduğu ileri sürüldü. Diğer iki tutuklu Aydın Şahin ve Sercan Pastacı`nın ise Neslihan İlke cinayetinde sanık olan Sinan Şahin ile birlikte gözaltına alındıkları ancak mahkeme tarafından serbest bırakıldıkları öğrenildi. 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ