KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7077 TL
  • 6.3054 TL
  • 7.1537 TL
Kocaeli Zirve
Çocuklarına bakmak isterken kazada öldü
Çocuklarına bakmak isterken kazada öldü
Polis-Adliye
04 Ekim 2009 Pazar 19:29
  • 5288
  • 7

Çocuklarına bakmak isterken kazada öldü

Yuvam Akarca’da meydana gelen trafik kazasında, Gürsel Gökbudak(36) hayatını kaybetti. Talihsiz şoför aynı zamanda eski Alikahya Belediye Başkanı Sabri Gökbudak`ın da yeğeniydi.

Alikahya Merkez Mahallesi Eser Sokak No:14 adresinde ikamet eden Akaytaş temizlik firmasının ortağı olan ve aynı firmanın Hyundai fabrikasının servis şoförlüğünü yapan Gürsel Gökbudak (36) geçirdiği kaza sonrasında yaşamını yitirdi. Kaza iddialara göre şöyle gelişti: Servis şoförlüğü yapan Gürsel Gökbudak kendisinin kullandığı 41 NT 516 plakalı minibüsüyle önceki akşam Yuvam Akarca Cumhuriyet Mahallesi`nde işini bitirdikten sonra evine dönüyordu. Yuvam Büfe`nin yanındaki rampadan aşağı inen talihsiz şoför yağışında etkisi ile bir anda aracının kontrolünü kaybetti ve 3 metre yükseklikten yan yola düştü. Talihsiz sürücü kanlar içerisinde olay yerinde kalırken, çevredekiler hemen olay yerine ambulans çağırdılar. Kısa sürede olay yerine gelen ambulans görevlileri talihsiz sürücünün yaşamını yitirdiğini belirledi.


İki çocuğu böbrek hastası

Olay yerinde yapılan incelemenin ardından talihsiz sürücünün cenazesi Kocaeli devlet hastanesi morguna kaldırıldı. Olayı duyan ve hastaneye gelen sürücünün yakınları hastane girişinde sinir krizleri geçirdi. Eski Alikahya belediye başkanı Sabri Gökbudak`ın da hastaneye gelerek yakınlarını sakinleştirmeye çalıştıysa da mümkün olmadı. Kazada yaşamını yitiren Gürsel Gökbudak`ın ölümünün ardından ise tam bir aile dramı çıktı. Kazada yaşamını yitiren Gürsel Gökbudak Birsen Gökbudak ile evli ve Fatma(8), Emirhan(4) ve Caner(7) isminde 3 çocuğu vardı. Ancak Fatma ve Caner isimli iki çocuğu da böbrek hastasıydı ve tüm kazandıkları parayı çocuklarının sağlık masrafları için harcıyordu. Çocuklarını yaşatmak için çalışan Gürsel Gökbayrak`ın ölümü Alikahya`da da büyük üzüntü yarattı.


Mahalleli isyanda

Arkasında acılı bir eş ve ikisi çok hasta olan üç çocuk bırakan Gökbudak`ın kaza yaptığı yerde daha önce de iki kaza daha yaşanmış, ancak ölen olmamış. Rampa inen yol ile üç metre alçakta bulunan yan yol arasında ne bir uyarı levhası var ne de bir bariyer. Mahalleli, “En azından bariyer olsaydı bu kazalar yaşanmazdı, arkadaşımızda pisi pisine ölmezdi” diyor. Ancak mahalleliden şimdiye kadar da konu ile ilgili bir dilekçeyi de belediyeye sunmadığı öğrenildi. Geçtiğimiz dönem seçimlerinde Merkez Mahallesi muhtarı adayı da olan Gökbudak`ın ölümü sevenlerini derin bir yasa boğdu. Kazada yaşamını yitiren Gürsel Gökbudak Alikahya Merkez Camiinde öğlen namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından Körüktetepe Mezarlığında gözyaşları arasında toprağa verildi. Polis kazayla ilgili soruşturma başlattı.

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ