KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7821 TL
  • 6.5692 TL
  • 7.3319 TL
Kocaeli Zirve
Cono aşiretine dev operasyon
Cono aşiretine dev operasyon
Polis-Adliye
21 Aralık 2010 Salı 13:19
  • 3724
  • 0

Cono aşiretine dev operasyon

Adana’da Cono aşireti olarak bilinen çeteye yönelik Türkiye genelinde yapılan eş zamanlı operasyonda ilimizden 35 kişi gözaltına alındı

Adana`da Cono aşireti olarak bilinen ve kendilerine ait bir mahalleri de bulunan Cono`lara yönelik sabah saatlerinde Türkiye`nin birçok ilinde eş zamanlı seri operasyon düzenlendi. Cono aşiretinin yuvası olan Adana`nın dışında ilimiz başta olmak üzere İstanbul, Ankara, Osmaniye, Mersin ve Urfa`da da seri baskınlar düzenlendi. Adana`da gerçekleştirilen operasyona özel hareket polisleri, çevik kuvvet polislerinin yanı sıra helikopterler de katıldı. Adana`da yapılan operasyonla aynı saatte ilimizde de birçok eve baskın yapıldı.
 

ÇOCUKLARI DA YANLARINDA
Asayiş şubesine bağlı hırsızlık bürosu ekipleri daha önceden belirledikleri adreslere şafak baskınları düzenledi. Özellikle Çayırova ilçesinde boş alanlardaki çadırlarla yaşayan Cono aşiretine mensup kişilere yönelik olarak yapılan baskında 35 kişi göz altına alındı. Çok sayıda polis ekiplerinin katıldığı operasyonda zanlıların ev ve çadırlarında da aramalar yapıldı. Çete üyelerinin birçok hırsızlık olayının faili olduğu iddia edilirken, gözaltına alınan aşiret üyelerinin çocuklarını da yanlarına almaları dikkatlerden kaçmadı.
 

ADANA`YA GÖTÜRÜLDÜLER
Gözaltına alınan 35 kişi ilk olarak ekipler tarafından minibüslere bindirilerek Çayırova İlçe Emniyet Müdürlüğü`ne getirildi. Zanlıların hırsızlıktan kazandıkları parayla kendilerine içinde son model Passat marka otomobilin de bulunduğu çok sayıda 2010 model araç aldıkları belirtildi. Bu araçlarla hem hırsızlık yaptıkları, hem dikkat çekmedikleri, hem de polislerden kaçtıkları iddia edildi. Araçların bazılarına da soruşturma kapsamında el konularak Asayiş Şubesine getirildi. Buradaki işlemleri tamamlanan zanlılar, sonrasında asayiş şubesine getirildi. Daha sonra gözaltına alınan 35 zanlı Adana`ya gönderildi.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ