KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7077 TL
  • 6.3054 TL
  • 7.1537 TL
Kocaeli Zirve
Daha bankadan çıkmadan soyuldu
Daha bankadan çıkmadan soyuldu
Polis-Adliye
25 Aralık 2009 Cuma 11:13
  • 2785
  • 0

Daha bankadan çıkmadan soyuldu

Ziraat Bankası Baç Şubesi’nde emekli maaşını kaptıran Mustafa Yetimaslan, kamera kayıtlarını görmek istedi, ‘bankada güvenlik kamerası yok’ yanıtını alınca da büyük bir şok yaşadı

İnönü Caddesi üzerinde bulunan Ziraat Bankası Baç Şubesi`ne giderek vezneden emekli maaşını çeken Mustafa Yetimaslan(56), daha bankadan çıkmadan maaşını yankesicilere kaptırdı. Yetimaslan`ın iddialarına göre olay şöyle gelişti; “Saat 10.30 sıralarında bankadan 535 TL olan emekli maaşımı çektim.

SAĞ CEBİMDEYDİ
Parayı sağ cebime koyarak kapıya doğru yöneldim. Kapıdan çıkmak üzereyken önümdeki zayıf yüzlü ve gözlüklü vatandaş elindeki nüfus cüzdanını yere düşürdü. Nüfus cüzdanını almak için eğilince ben de duraksadım. Bu esnada arkamdan bir kişi bana temas etti. Kapıdan çıktım, bankanın hemen yanında bulunan bir telefon bayine girdim.
 

KAMERA BİLE YOK
Kontör almak için elimi cebime attığımda, cebimde sadece 5 TL kaldığını gördüm ve şok oldum. Beni soyanları bulmak için hemen bankaya gittim ve banka personelinden kamera kayıtlarına bakmasını istedim. Ancak aldığım cevap karşısında ikinci bir şok daha yaşadım. Çünkü, koskoca Ziraat Bankası`nda bir güvenlik kamerası bile yoktu.
 

KİMSE İLGİLENMEDİ
Daha sonra bankanın güvenlik görevlisinden yardım istedim ama, o da benimle ilgilenmedi.” Mustafa Yetimaslan daha sonra da polisi arayarak yardım istedi. Olay yerine gelen polis ekiplerine başından geçenleri anlatan Yetimaslan, sivil polis otosuna bindirilerek yankesicileri teşhis etmesi için Asayiş Şube Müdürlüğü`ne götürüldü. Polis olayla ilgili soruşturma başlattı.
 

KARA KARA DÜŞÜNÜYOR
Kartepe`nin Uzunbey Mahallesi`nde ikamet eden ve aldığı 535 TL emekli maaşıyla 3 kişilik bir aileyi geçindirmeye çalışan Mustafa Yetimaslan, emekli maaşıyla faturalarını ve taksitlerini ödeyecekti. Parasını yankesicilere kaptıran Yetimaslan, bankada güvenlik kamerası bulunmaması nedeniyle çarptırdığı paradan umudunu kesmiş bir şekilde, şimdi ne yapacağını kara kara düşünüyor.

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ