KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.4216 TL
  • 6.1809 TL
  • 6.9730 TL
Kocaeli Zirve
Dayakçı kızların davasında KARAR ÇIKTI
Dayakçı kızların davasında KARAR ÇIKTI
Polis-Adliye
30 Kasım 2017 Perşembe 14:28
  • 2665
  • 0

Dayakçı kızların davasında KARAR ÇIKTI

Trabzon’da 3 üniversiteli kız, evlerine çağırdıkları kızları dövdükten sonra sosyal medyadan yayınlaması ülke genelinde büyük yankı uyandırmıştı. Olayla ilgili davada karar çıktı. İzmitli sanık Nurçin Ç., beraat etti.

Trabzon'un Konaklar Mahallesi'nde geçtiğimiz Şubat ayında evlerine çağırdıkları kızları biber gazıyla etkisiz hale getirdikten sonra döven ve görüntüleri de sosyal medya hesabından paylaşan üniversiteli 3 genç kızın yargılandığı davanın 3. duruşmasında karar çıktı.

 

İZMİTLİ SANIK’A BERAAT

Davanın karar duruşması bugün 4. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görüldü.  Hasibe H. ile Mihraban Y.’ye 'Hürriyeti tahdit' suçundan 3’er kez 3 yıl 4 ay hapis cezası olmak üzere toplam 10’ar yıl hapis cezası verirken, sanıklardan İzmitli olan  Nurçin Ç., Esra K. ve Kübra T. hakkında ise beraat kararı verdi.

 

NE OLMUŞTU?

Olay Konaklar Mahallesi Taylan Sokakta bir öğrenci evinde Şubat ayında meydana gelmişti. Karadeniz Teknik Üniversitesi’nin farklı bölümlerinde öğrenim gören Hasibe H., Nurcan Ç. ve Mihriban Y., Trabzon Havalimanı’nda yer hizmetleri görevlisi Kübra T. ve bir sigorta firmasında görev yapan Esra K. ve arkadaşları Gülbahar B. ile sosyal medya üzerinden tartışmaya başladı. Üniversiteli Hasibe H., Nurcan Ç. ve Mihriban Y.,yazışma sürerken, Kübra T., Esra K. ve Gülbahar B.’yi ikamet ettikleri eve çağırdı. Çağrı üzerine öğrencilerin evine giden Kübra T., Esra K. ve Gülbahar B. ile öğrenciler arasında evde de devam eden tartışma, giderek büyüdü.

 

SOSYAL MEDYADAN PAYLAŞTILAR

Tartışma sırasında Kübra T. ve Esra K.’yı biber gazı sıkarak ve copla vurarak döven öğrenciler, Gülbahar B.yi ise bir odaya kapattı. Yaşananları cep telefonuyla kaydeden öğrenciler video görüntülerini de sosyal medya hesaplarından paylaştı.

 

Kısa sürede binlerce kişi tarafından sosyal medyada paylaşılan ve büyük tepkilere neden olan görüntülere ilişkin polis ekiplerince soruşturma başlatıldı ve sosyal medya hesaplarından kimlikleri ve ikamet ettikleri ev belirlenen 3 üniversiteli saldırıya uğrayan 3 kişi, polis ekiplerince gözaltına alınmıştı.

 

 

DİĞER HABERLER

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

ANKET

Twitter

KENT REHBERİ