KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7668 TL
  • 6.3933 TL
  • 7.0011 TL
Kocaeli Zirve
Muhasebeciler yeni binaya taşınacak
Muhasebeciler yeni binaya taşınacak
Güncel
14 Nisan 2010 Çarşamba 14:49
  • 1007
  • 0

Muhasebeciler yeni binaya taşınacak

Kocaeli Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler, meclis toplantısını son kez B. Erol Otabatmaz Eğitim Salonu’nda yaptı. Oda, 29 Nisan’da yeni binasına taşınacak

Kocaeli Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler (KSMMM) Odası, B. Erol Otabatmaz Eğitim Salonu`nda son kez meclis toplantısını yaptı. Meclis toplantısında yeni oda binasının 29 Nisan Perşembe günü törenle hizmete açılacağı açıklandı. Toplantıda konuşan oda başkanı Ender Şenol, ülkenin sorunlarla dolu olduğunu, geleceğe dair ciddi endişeleri olduğunu vurgulayarak şunları kaydetti;

AYRIŞMA KÖRÜKLENİYOR
 “Bugün ülkemizde taraflar oluşmaktadır. Bu taraflar “biz ve onlar” olarak tanımlanmaktadır. Bunun mutlaka önlenmesi gerekir. Ülkemizde bütün alanlarda çok çeşitli sorunlar yer almaktadır. Ayrımcılığın yanı sıra, Kıbrıs, Yunanistan, AB ilgili sorunlar çözüm beklemektedir. Ekonomik kriz ise takdim edilenden çok farklı boyutta bulunmaktadır.”

29 NİSAN`DA AÇILACAK
B. Erol Otabatmaz Eğitim Salonu`nda son kez bir araya geldiklerini ifade eden Şenol, 29 Nisan günü oda binasını törenle hizmete açacaklarını söyledi. Şenol, özel serbest muhasebeciler ve mali müşavirler sınavlarına Kocaeli`den 187 kişinin katıldığını, bunlardan 112 kişinin serbest muhasebeci ve mali müşavir olmaya hak kazandığını kaydederek, büyük başarı kazanıldığını ifade etti.

STRES ATTILAR!
Meclis toplantısının ardından psikolojik danışman Muharrem Köse, “Stres Yönetimi –Stresle Baş Edebilme” konusunda seminer verdi. Köse, “Dış ve içsel iki türlü stres vardır. İç ve dış etkenler organizmada yarattığı değişiklikler sonucu stres oluşaktadır. Negatif stres bireyden kaynaklanan, pozitif stres ise olumsuz davranışlardanegelen strestir. Beyindeki enerjinin açığa çıkma sebebi strestir. İşyerinde yaşanan stresler ise daha kötü enerji açığa çıkarır. Aile sorunları ile gelen stresler de ağırdır” diye konuştu.

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ