KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.9021 TL
  • 6.6535 TL
  • 7.4709 TL
Kocaeli Zirve
Atafen’in çiçeği Ankara’ya gidiyor
Atafen’in çiçeği Ankara’ya gidiyor
Güncel
04 Nisan 2010 Pazar 17:50
  • 1361
  • 0

Atafen’in çiçeği Ankara’ya gidiyor

23 Nisan Milli Egemenlik Bayramı etkinlikleri kapsamında TBMM ve MEB tarafından organize edilen kompozisyon yarışmasında Kocaeli birincisi olan Atafen öğrencisi Çiçek Çetindoğan, Ankara’ya gidiyor

TBMM`nin 90. kuruluş yıldönümü etkinlikleri kapsamında, TBMM ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından tüm illerde organize edilen yarışmanın Kocaeli ayağında birinci olan Özel Atafen Lisesi öğrencisi Çiçek Çetindoğan ödülünü almak için 23 Nisan`da TBMM`ye gidecek.

YARIŞMANIN KONULARI
Öğrencilerin temel konulara bakış açılarının geliştirilmesi için ülke genelindeki resmi ve özel ortaöğretim kurumları öğrencileri arasında ‘Cumhuriyet, Atatürk ve milli egemenlik, Türkiye Büyük Millet Meclisi, demokrasi, millet olma bilinci ve Kurtuluş Savaşı` temel başlıklarında düzenlenen kompozisyon yarışmasında her il için ayrı ayrı konular seçildi.

23 NİSAN`DA ANKARA`DA
Kocaeli için belirlenen ‘Egemenliğin Tek Meşru Kaynağı ve Sahibi Millettir` konulu yarışmada Özel Atafen Lisesi öğrencisi Çiçek Çetindoğan`ın kompozisyonu il birinciliği ödülü aldı. Egemenliğimizin kaynağının millet olduğunu vurgulayan, bu sonsuz güçle gelecekte de özgürlük ışığımızın sönmeyeceğini belirten Çetindoğan, ilimizi temsilen 81 ilin birincileriyle 23 Nisan Milli Egemenlik Haftası`nda TBMM`deki ödül törenine katılacak.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ