KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8712 TL
  • 6.5766 TL
  • 7.3814 TL
Kocaeli Zirve
Ersoy: Kartepe’de işçiye baskı yapılıyor
Ersoy: Kartepe’de işçiye baskı yapılıyor
Güncel
13 Nisan 2010 Salı 16:42
  • 1614
  • 21

Ersoy: Kartepe’de işçiye baskı yapılıyor

Hizmet-İş 1 Nolu Şube Başkanı İdris Ersoy Kartepe Belediyesi’nde işçilere baskı yapıldığını iddia etti.

Hizmet- İş Hizmet-İş 1 Nolu Şube Başkanı İdris Ersoy, Kartepe Belediyesi`nde Hizmet-İş Sendikası`nın örgütlenme çalışmaları neticesinde çoğunluğu yakaladıklarını fakat Belediye-İş Sendikası`nın çeşitli oyunlarla Kartepe'de çoğunluğu sağladığını iddia etti.


PSİKOLOJİK BASKI
Hizmet- İş Hizmet-İş 1 Nolu Şube Başkanı İdris Ersoy yaptığı yazılı açıklamada “Toplu-İş Sözleşmesi başlamasına rağmen 280 çalışandan 96 kişi hala Hizmet-İş Sendikamızın üyesi olarak kalmakta. Buda Belediye-İş sendikası yöneticilerini kara kara düşündürmektedir. Bu yüzden geçen haftalarda Derbent Uygulama Otel`de Belediye-İş Genel başkanı ve Belediye yönetiminin hazır bulunduğu, sözde seminer ve yemek adı altında Kartepe işçisine Belediye-İş Sendikasına geç mesajı verildi. Buda yetmiyormuş gibi Belediye-İş yöneticileri ve bazı işveren vekilleri üyelerimize Belediye-İş`e geçmeyenler sözleşmeden yararlanamayacaklar, mağdur olacaklar gibi kanuna ve hukuka uymayan ifadelerle üyelerimizin üstünde psikolojik baskı kurmak istemektedirler.” dedi


İŞÇİNİ MAĞDURİYETİNİ GİDERİN
Ersoy açıklamasında, Kartepe Belediyesi`nde çalışan işçilerin bir yıldır hiçbir sosyal haktan yaralanamadığını, ve mağdur olduğu belirterek, “ Buradan Belediye-İş`e ve yandaşlık yapanlara sesleniyorum. Çalışanların mağdur olmasını istemiyorsanız 1 senedir hiçbir sosyal hak alamayan cenazelerinde, hastalarında, icralarında perişan olan işçilerin alacaklarını alın, ödeyin mağduriyetlerini giderin. Çünkü Kartepe işçisi gerçekten mağdur ve perişan. Şu an devam eden Toplu-İş Sözleşmesinin bizler ve üyelerimiz takip ediyoruz. En ufak hak kayıplarının olmadan Toplu-İş Sözleşmesinin bitmesini bekliyoruz. Kartepe belediyesindeki sendikal mücadelemizin devam edeceğinin bilinmesini istiyoruz.” dedi.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ