KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7100 TL
  • 6.4124 TL
  • 7.1215 TL
Kocaeli Zirve
Bilirkişi, yetkimizi tescilledi usulsüzlüğü tespit etti
Bilirkişi, yetkimizi tescilledi usulsüzlüğü tespit etti
Güncel
18 Nisan 2010 Pazar 15:43
  • 749
  • 0

Bilirkişi, yetkimizi tescilledi usulsüzlüğü tespit etti

Ömer Çeker, açtıkları davayla bazı sendikaların usülsüzce üye kayıtı yaptığını, bilirkişi raporuyla ortaya çıkarttırdıklarını söyledi

Türk Sağlık-Sen Kocaeli Şube Başkanı Ömer Çeker, bir basın açıklaması gerçekleştirdi. Çeker, yaptığı açıklamada, üye sayılarını 8 yılda yüzde 100 oranında arttırdıklarını belirterek, açtıkları davayla bazı sendikaların usülsüzce üye kayıtı yaptığını bilirkişi raporuyla ortaya çıkarttırdıklarını söyledi. Çeker, sözlerine şöyle devam etti: “2009 yılında da yetkimiz usulsüzlükler ve masa başı oyunlarla gasp edilmişti. Türk Sağlık-Sen olarak, bu usulsüzlüklerin hesabını mahkemede sormak için dava açmıştık.

5 BİN 334 USULSÜZ ÜYE
Mahkeme ise iddiamızı araştırmak için şikâyete konu olan illerdeki Türk Sağlık-Sen, Sağlık-Sen ve SES`e ait sendika üyelik formlarını isteyerek, incelemesi için bilirkişi heyeti görevlendirdi. Bugün bu davada önemli aşamaya gelindi. Çünkü bilirkişi raporu açıklandı ve bilirkişi Memur-Sen`e bağlı Sağlık-Sen`in 5 bin 334 üyesinin usulsüz olarak malum sendikaya üye yapıldığını tespit etti. Bilirkişi Türk Sağlık-Sen`in ise 16 üyesinin, sendikamıza üye olduğu halde tutanaklara geçirilmediğini belirledi. 44 ilde üye formaları incelenerek alınan bu karar da Sağlık-Sen`in 5.334 üyesinin usulsüz olduğu belirlendi. Şimdi mahkeme önünde hesap verecekler.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ