KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7216 TL
  • 6.4298 TL
  • 7.1277 TL
Kocaeli Zirve
Dilovası cinayetinde karar: 18 yıl 10 ay
Dilovası cinayetinde karar: 18 yıl 10 ay
Polis-Adliye
02 Aralık 2010 Perşembe 16:24
  • 1658
  • 0

Dilovası cinayetinde karar: 18 yıl 10 ay

27 Aralık 2008 tarihinde evden kaçan ablasını yaralayan, ablasının birlikte olduğu kişiyi de öldürülen kişi 18 yıl 10 ay 20 gün hapis cezasına çarptırıldı

Yaklaşık iki yıl önce Dilovası`nda ablası Canan Acimer`i yaralayıp, erkek arkadaşı Bekir Keleş`i öldüren F.G.`nin cezası onaylandı. Kocaeli 1. Ağır Ceza Mahkemesi`nde görülen davada olayı 16 yaşında işleyen, şimdi 18 yaşında olan F.G. 18 yıl 10 ay 20 gün hapis cezasına çarptırıldı. F.G. duruşmada, “Yaptıklarımdan pişmanım” dedi, ardından da öldürdüğü kişinin babasından özür diledi. Mahkemede F.G.`yi avukat Osman Koç savunurken, öldürülen Bekir Keleş`in babası İsmail Keleş ile avukatı Kemal Memiş F.G.`nin töre sakiniyle adam öldürmü suçundan cezalandırılmasını istedi.
 

ÖZÜR DİLEDİ
Kemal Memiş sanığın planlayarak bu cinayeti işlediğini ileri sürerek “Dosyada planlanarak cinayet işlendiğine dair bütün deliller bulunmaktadır. Sanığın töre sakiniyle cinayet işlemek suçlamasıyla ceza almasını talep ediyoruz” dedi. Sanık avukatı Osman Koç ise “Cumhuriyet Savcısı`nın verdiği mütaalaya katılmakla birlikte haksız tahriğin de uygulanmasını talep ediyoruz. Zaten müvekkilimin her davada olaydan dolayı pişman olduğunu söylemektedir” dedi. Son sözü alan F.G. ise “Pişmanım. Şuan ki aklım olsa hayatta böyle bir şey yapmazdım. Ama olan oldu. Öldürülen Bekir Keleş`in babasından özür diliyorum” dedi.
 

HAZMEDEMEMİŞTİ
27 Aralık 2008 tarihinde Dilovası`nda meydana gelen olayda Canan Acimer, eşi ve iki çocuğunu bırakarak Bekir Keleş ile birlikte yaşamaya başlamıştı. Ablasının yaşadığı bu ilişkiyi hazmedemediği ileri sürülen kardeşi F.G. ise cinayetin olduğu gün ablasının yaşadığını eve giderek bir gün kalmıştı. Daha sonra İstanbul`a gitmek üzere durakta bekleyen F.G., ablasının birlikte yaşadığı Bekir Keleş ile tartışmış, kavganın büyümesi üzerine silahla Bekir Keleş`i öldürmüştü. Ablasını da silahla kolundan yaralamıştı. F.G.; Bekir Keleş`i öldürmekten 10 yıl, ablasını öldürmeye teşebbüsten 8 yıl 4 ay, ruhsatsız silah suçundan da 6 ay 20 gün olmak üzere toplam 18 yıl 10 ay 20 gün hapis cezasına çarptırıldı.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ