KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.9021 TL
  • 6.6535 TL
  • 7.4709 TL
Kocaeli Zirve
Türk Ocakları 99 yaşında
Türk Ocakları 99 yaşında
Güncel
04 Nisan 2010 Pazar 15:40
  • 913
  • 1

Türk Ocakları 99 yaşında

Türk Ocakları’nın 99’uncu kuruluş yıl dönümü nedeniyle düzenlenen yemekli gece önceki akşam gerçekleştirildi. Gecede eski başkanlara plaket verildi

1911 yılında kurulan Türk Ocakları, 99 yılı geride bıraktı. Türk Ocakları İzmit Şubesi tarafından gerçekleştirilen kutlama gecesi Derince Yenikent Mahallesi`ndeki Türköz İş Merkezi`ndeki Mavi Salon`da yapıldı. 160 üyesi bulunan Türk Ocakları`nın 99. yıl kuruluş gecesine MHP eski milletvekili Kemal Köse ve ocak üyeleri katıldı.

SEÇKİN BİR KURULUŞ 
Gecenin açılış konuşmasını yapan Türk Ocakları İzmit Şube Başkanı Şaban Ufuk, mazisi eski olan çok seçkin bir sivil toplum kuruluşu olduklarını söyledi. Ufuk, “Biz yüz yıllık mazisi olan bir sivil toplum kuruluşuyuz. Mazimiz bizi toplum içinde çok seçkin bir yere getiriyor. Tamamen Türklük bilincinin gelişmesine katkı sunmak, bu bilinci insanlarımıza aşılamak için çaba gösteriyoruz” dedi.

MADDİ SIKINTI 
 Türk Ocakları`nın diğer sivil toplum kuruluşları gibi üye aidatlarıyla varlığını sürdürdüğünü belirten Ufuk, üyelerin aidatlarını düzenli olarak ödemesi ricasında bulundu. Ufuk, “Maddi sıkıntımız var. Bize Avrupa fonlarından gelen para yok. Tamamen siz üyelerimizin vereceği 5 TL`lik helal parayla varlığımızı sürdürüyoruz” diye konuştu. AKP`nin “açılım” projesini de eleştiren başkan Ufuk, “Ne yazık ki AKP katilere şov yaptırmıştır” dedi.

ESKİ BAŞKANLARA PLAKET VERİLDİ
Gecede ayrıca Türk Ocakları İzmit Şubesi`ne emek vermiş, ocağın gelişmesi ve faydalı projeler üretmesine zemin hazırlamış eski başkanlar Müfit Zıg, Enver Yegen ve Süleyman Seyhan`a da plaket verildi. Ocak`ta 10 yıl süreyle başkanlık yapan Müfit Zıg`a plaketini MHP eski milletvekili Kemal Köse takdim etti.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ