KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8712 TL
  • 6.5766 TL
  • 7.3814 TL
Kocaeli Zirve
Doktoru dolandıranlar yakalandı
Doktoru dolandıranlar yakalandı
Polis-Adliye
20 Kasım 2012 Salı 17:07
  • 2810
  • 3

Doktoru dolandıranlar yakalandı

İngiltere'den ithal edilen özel bir sistemle numaralarını aradıkları telefon ekranında “0155” olarak gösteren ve bu yöntemle ilimizde çalışan bir doktoru 24 bin TL dolandıran 2 kişi yakalandı

İlimizde görevli bir doktoru kendilerine polis süsü vererek 24 bin lira dolandıran şahıslardan ikisi polis ekipleri tarafından gözaltına alındı. Edinilen bilgilere göre; Ç.G. isimli doktor, '0155' numaralı telefonla arayarak kendilerini Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü polisi olarak tanıtmış ve "SIM kartınız kopyalandı, kopyalama sonrasında bankadaki hesabınıza girildi. Paranız terör örgütüne aktarılacak. Bankaya gidip hesabınızdaki parayı bizim vereceğimiz hesaba aktarın. Sonra biz size parayı vereceğiz" diyerek tehdit etmişti. 

 
ANTALYA'DA ÜÇ TUTUKLAMA
Aldığı tehditler sonrasında korkan bayan doktor, Derince'de bulunan bir bankaya giderek 24 bin TL çekti. Parasını dolandırıcıların söylediği hesaba yatırdıktan sonra durumu eşine anlatınca dolandırıldığını anladı. Ailenin şikayeti üzerine harekete geçen polisler doktor Ç.G.'nin 24 bin lirayı, Antalya`da Aynur G. isimli kadının hesabına yatırdığını belirledi ve Antalya polisi ile irtibata geçildi Antalya polisi de hesaptan parayı çeken Aynur G.(52)'nin yanı sıra M.Y.(38) ve A.Ç.(28) isimli iki şahısı da gözaltına alındı. 3 zanlı da tutuklanarak cezaevine gönderildi.
 
SORUŞTURMA KAPANMADI
Antalya'da yaşanan tutuklamaların ardından soruşturma kapanmadı. Örgüt üyesi oldukları öne sürülen ve doktor Ç.G.`den dolandırdıkları paranın bir kısmı hesaplarına aktarılan E.Y. (56) ile K.T. (18) isimli şahısılar da İl Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği Ekipleri tarafından Derince Liman ışıklar mevkiinde yakalandı. Poliste işlemleri tamamlanan E.Y. ve K.T. adliyeye sevk edildi. Dosya kapsamında çete lideri İ.T. ve çete üyesi İ.A. isimli şahısların da arandığı belirtiliyor. 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ