KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7633 TL
  • 6.5625 TL
  • 7.3458 TL
Kocaeli Zirve
Dolandırıcılar gazeteciyi hedef aldı
Dolandırıcılar gazeteciyi hedef aldı
Polis-Adliye
Nabi Yazıcı
12 Ocak 2019 Cumartesi 14:48
  • 1473
  • 0

Dolandırıcılar gazeteciyi hedef aldı

Kocaeli’nin Körfez İlçesi’nde yayın yapan yerel bir gazetenin sahibi  ve Genel Yayın Yönetmeni olan Mustafa Eranıl, kredi kartını kopyalayan dolandırıcıların kurbanı oldu. Dolandırıcılar karttan 5 işlem yaparken, yüksek miktarda alış verişin gerçekleştirildiği öğrenildi.

Alınan bilgi ve iddialara göre, Mustafa Eranıl,  gazeteciye ait olan kredi kartı dolandırıcılar tarafından kopyalanarak alış veriş yapıldığı belirtildi. Kendisine banka tarafından gelen ' Şüpheli İşlem' bildirisi sonrası bankanın müşteri hizmetlerini arayan gazeteci Eranıl, kendi ekstresine ait harcamaları görünce şok oldu. Hemen kredi kartını iptal eden Eranıl; bankaya itiraz ederek, ekstresine yansıtılan borcun iptalini istedi.

Eranıl, 'Bankadan bana bildirim geldi. Şüpheli işlem diye. Ben hemen bankayı aradım. Benim kredi kartımdan döviz kuru üzerinden 5 çekim yapıldığını söylediler. Banka yetkililerine 'bunları ben yapmadım, ne yapabilirim' dedim. Onlarda bana 'itiraz et' değerlendirelim dediler. İtiraz ettim. Kartlarımı iptal ettirdim.  Çekim bu gün sabah saat 04.00 civarlarında yapılmış; ben ise kartımı 06.00'da iptal ettirdim. Fark etmeseydim dolandırıcıların tam kurbanı olacaktım. Bu konuda yasal haklarımı arayacağım' dedi.

DİĞER HABERLER

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ