KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Dolandırıcıyı dinlediği Kürtçe türkü yakalattı
Dolandırıcıyı dinlediği Kürtçe türkü yakalattı
Polis-Adliye
12 Aralık 2011 Pazartesi 10:38
  • 6228
  • 0

Dolandırıcıyı dinlediği Kürtçe türkü yakalattı

Akaryakıt istasyonlarına sahte çek vererek akaryakıt aldığı ileri sürülen dolandırıcıyı, istasyona her gidişinde dinlediği Kürtçe türkü yakalattı

Kendisini işadamı olarak tanıtan 40 yaşındaki Ümit Ö., iddialara göre; Çayırova ve Tuzla`daki iki ayrı benzinlikte 55 bin litrelik mazotu, 210 bin TL değerindeki sahte çekle aldı. Çekin karşılıksız olduğunu anlayan işyeri sahipleri, durumu polise bildirdi. Konuyla ilgili olarak geniş çaplı soruşturma başlatan Çayırova İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube ekipleri, Ümit Ö.`nün benzin istasyonuna sürekli aynı müziği dinleyerek geldiği bilgisine ulaştı.
 

KÜRTÇE MÜZİK DİNLİYORDU
İstanbul polisiyle ortak hareket eden Çayırova polisi, Ümit Ö.`nün İstanbul Başakşehir`deki bir benzin istasyonuna yine aynı müziği dinleyerek yakıt almaya gittiğini tespit etti. Şüphelinin Başakşehir`deki evine baskın yapan polis, Ümit Ö.`yü yakaladı ve gözaltına aldı. Adliyeye sevk edilen şüpheli tutuklanırken, zanlının dinlediği Kürtçe müziğin bir akrabasına ait olduğu ve sürekli aynı müziği dinlediği ortaya çıktı.
 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ